Arka Gdynia niespodziewanie przegrała z GKS Tychy na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej. Przemysław Świderski
Pierwszej porażki w tym sezonie Fortuna 1. Ligi doznała Arka Gdynia. Żółto-niebiescy przegrali na własnym stadionie 0:2 (0:1) z GKS Tychy, co jest przykrą niespodzianką dla ich kibiców.

Trener Arki Gdynia Ireneusz Mamrot dokonał kilku zmian w podstawowym składzie zespołu. Od pierwszej minuty zagrał Rafał Wolsztyński, strzelec zwycięskiej bramki w piątek w starciu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Arka Gdynia niestety nie zdołała zdominować rywala. Zespół GKS Tychy śmiało poczynał sobie na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej, co udokumentował golem. W 19 minucie spotkania po dograniu Sebastiana Stebleckiego strzałem pod poprzeczkę popisał się Bartosz Biel.

Jeśli kibice Arki Gdynia spodziewali się, że żółto-niebiescy szybko odwrócą losy meczu, to byli w błędzie. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota co prawda przeważali, jednak nie byli w stanie złamać obrony rywala z Górnego Śląska. Na domiar złego w 67 minucie spotkania po rzucie rożnym drugi raz Daniela Kajzera pokonał Krzysztof Wołkowicz.