Flota Świnoujście bezlitosna dla Arki Gdynia. Wysoka porażka żółto-niebieskich!

ŁŻ
Nie udał się podopiecznym trenera Pawła Sikory wyjazd do Świnoujścia. Arka w starciu z miejscową Flotą była bez szans, przegrywając spotkanie aż 0:3.

Nieco lepiej spotkanie otworzyli gdynianie. Już w 4. minucie przeprowadzili oni składną akcję, którą strzałem na bramkę zwieńczył Marcin Radzewicz. Niestety, nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Z biegiem czasu jednak coraz lepiej w ataku radzili sobie gospodarze. Już w 20. minucie Flota objęła prowadzenie w tym pojedynku.

W drugiej części gry Arka wyszła na boisko zdeterminowana, jednak nie była w stanie zagrozić rywalowi na tyle, by doprowadzić do remisu.

Zabójczy dla gdynian okazał się okres gry między 60. a 70. minutą. Najpierw zamieszanie w polu karnym Arki skrzętnie wykorzystał Charles Nwaogu, a chwilę później na 3:0 podwyższył Sebastian Olszar.

Flota pod wodzą Tomasza Kafarskiego wygrała pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej. Niestety, gra Arki nie napawa optymizmem. Bolączką zespołu Tomasz Sikory jest nie tylko defensywa, ale też atak. W szeregach gdyńskiego klubu wyraźnie brakuje zawodnika, który potrafiłby w kluczowych momentach skutecznie wykończyć akcję.