Euroliga koszykarek: Gdynianki rozbite przez Pragę. Lotos Gdynia - ZVVZ USK Praga 66:102

Piotr Wiśniewski
Sromotnej klęski w ostatnim swoim występie w Eurolidze doznały podopieczne Javiera Forta. Lotos poniósł wstydliwą porażkę różnicą aż 36 punktów! Zespół z Pragi wygrał w Gdyni 102:66. Mecz ustawiła już pierwsza kwarta, w której przyjezdne triumfowały 33:17.

Prawdziwym katem gdyńskiej drużyna okazał się Eva Viteckova. Czeska niemiłosiernie ostrzeliwała kosz Lotosu. W 15. minucie Viteckova miała na koncie już 24 punkty, o jeden więcej niż wszystkie gdyńskie zawodniczki! Ostatecznie zakończyła mecz z dorobkiem 35 "oczek".

Lotos Gdynia - ZVVZ USK Praga 66:102 (17:33, 14:30, 13:18, 22:21)

Lotos: Jolene Anderson 21, Aneika Henry 18, Adrijana Knezevic 11, Ivana Jalcova 8, Magdalena Kaczmarska 6, Magdalena Ziętara 2, Kinga Bandyk 0, Natalia Plumbi 0, Marzena Marciniak 0.

ZVVZ USK: Eva Viteckova 35, Frida Eldebrink 19, Katarina Elhotova 17, Petra Kulichova 6, Elin Eldebrink 5, Michaela Zrustova 5, Ilona Burgrova 4, Adela Necaskova 2, Lindsay Whalen 2.