18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Euroliga kobiet: Gdynianki bliskie setki. Lotos Gdynia - VICI Aistes Kowno 97:80

Lotos wygrał swój drugi mecz w Eurolidze. Gdynianki zagrały bardzo dobre spotkanie, w którym od początku narzuciły swój styl gry. Podopieczne Javiera Forta grały szybko, z polotem i niezwykle skutecznie. Już po trzech kwartach Lotos Gdynia miał na koncie 80 punktów. Bariera stu "oczek" jednak nie pękła. Lotos pokonał litewski VICI Aistes Kowno 97:80.

Lotos Gdynia - Vici Aistes Kowno 97:80 (36:27, 26:16, 18:12, 17:25)

Lotos: Robert 21, Henry 16, Knezevic 14, Jalcova 14, Zientara 13, Żurowska 11, Ajanovic 6, Bandyk 2, Kaczmarska 0, Duraj 0.

Vici Aistes: Linkeviciene 22, Kuktiene 13, Okockyte 10, Pilypaitis 10, Valentiene 8, Sipaviciute 7, Kemezys 6, Pikciute 4, Likhtarovich 0, Putina 0.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

IV kwarta 97:80

Koniec meczu. Lotos wygrał 97:80.

40 min. - Dwa punkty Robert. 97:80.

40 min. - Lotos prowadzi 93:80.

39 min. - Akcja dwa plus jeden przyjezdnych. 90:80.

38 min. - Dwa punktu Ziętary. 90:77.

38 min. - Lotos nie kończy akcji w ataku. 88:77.

37 min. - Seria Litwinek w rzutach za trzy. Po kolejnym celnym trafieniu zza linii 6,75 Lotos prowadzi już tylko 88:77.

37 min. - I ponownie za trzy trafiła Valentiene. 88:72.

36 min. - Trzypunktowy rzut drużyny gości. 86:69.

35 min. - Dwa punkty zdobywa Henry. 86:66.

34 min. - W końcu trafiają gdynianki. 84:66.

33 min. - Kolejna skuteczna akcja Litwinek. 82:64.

32 min. - Gdynianki tracą piłkę w ataku. 82:60. Chwila rozluźnienia i Litwinki zbliżyły się na 20 punktów. Poddenerwowany trener Lotosu prosi o czas. 82:62.

31 min. - Sipaviciute - dwa punkty. Tym samym odpowiada Ajanović. 82:57.

III kwarta 80:55

Koniec trzeciej kwarty. 80:55.

30 min. - Faul w ataku gdynianek. 80:55.

29 min. - Dwa punkty Ajanović. 80:55.

29 min. - Geraldine Robert trafia oba wolne. 78:53.

28 min. - Litwinki przekraczają czas niezbędny na rozegranie akcji. W odpowiedzi szybki kontratak gospodyń kończy Robert. Lotos prowadzi 76:53. "Setka" coraz bliżej...

27 min. - Henry wykorzystuje jeden rzut wolny. 74:53.

26 min. - Linkeviciene za dwa. 73:53 i o czas prosi trener Lotosu.

25 min. - Robert przy próbie ataku została sfaulowana.

24 min. - Robert zbiera po niecelnym rzucie swojej koleżanki i trafia do kosza. 73:49.

23 min. - Świetne zagranie do Kneżević, która z lekkością zdobywa dwa punkty. 71:47.

22 min. - Efektowny rzut Żurowskiej. 69:45.

22 min. - Jalcova za trzy. 67:43.

21 min. - Drugą połowę celnym rzutem otwiera Henry. 64:43.

II kwarta 62:43

Koniec pierwszej połowy, a oba zespoły zdobyły łącznie aż 105 punktów!

20 min. - Kemezys trafia dwa na dwa wolne. 62:43.

19 min. - Kneżević. Ależ skuteczność Lotosu! 62:41.

18 min. - A gdynianki odpowiadają skutecznym rzutem za trzy. Trafiła Justyna Żurowska. 58:41.

18 min. - Na linii rzutów wolnych stanęła Pilypaitis nie pomyliła się ani razu. 55:41.

17 min. - Faul w ataku popełnia Żurowska. 55:39.

17 min. - Koncertowa gra gdynianek. Lotos gra na bardzo wysokiej skuteczności rzutowej. W efekcie w 17 minucie podopieczne Javiera Forta prowadzą 55:39.

16 min. - Kneżević przebija się przed obronę przyjezdnych i wyprowadza Lotos na 12-punktowe prowadzenie. 51:39.

15 min. - Na szczęście dla gdynianek Litwinki trzykrotnie rzucały spod kosza, za każdym razem pudłując. 49:37.

14 min. - Indywidualna akcja Justyny Żurowskiej. 45:32.

13 min. - Siłą Litwinek są rzuty za trzy. To już trzecia "trójka" przyjezdnych. 42:32.

12 min. - Ładna akcja Lotosu wykończona przez Kneżević. 42:27.

12 min. - Dwa punkty Kneżević. 40:27.

11 min. - Celny rzut Justyny Żurowskiej. 38:27.

I kwarta 36:27

Koniec pierwszej kwarty. Lotos prowadzi 36:27. Henry zdobyła już 15 punktów.

9 min. - Niezawodna Henry. Końcówka pierwszej kwarty, a Lotos ma już na koncie 36 punktów!

9 min. - Niesamowicie gra Henry. Po jej dwóch wolnych Lotos prowadzi 34:23.

8 min. - Kolejne punkty Aneiki Henry. 32:21.

8 min. - Ależ gdynianki skutecznie grają w tej kwarcie. Mają na swoim koncie już 30 punktów. 30:21.

7 min. - Skutecznie zza linii 6,75 Pilypaitis. 24:18.

7 min. - Świetna akcja Ziętary. Brawa dla młodej Polki!! 23:15. O czas prosi szkoleniowiec zespołu z Kowna.

6 min. - Ziętara do Henry i 21 punkt dla Lotosu. 21:15.

5 min. - Udana akcja Magdaleny Ziętary. 19:13.

5 min. - Podanie pod kosz do Henry, a ta już wiedziała co zrobić w tej sytuacji. 17:12.

4 min. - Lotos prowadzi już 15:10. Jak na razie gdynianki dobrze czują się w grze pod kosz. Równie dobrze wykonują rzut wolne.

4 min. - Świetna asysta Ajanović do Henry, która skutecznie wykańcza akcję swojego zespołu. 13:10.

3 min. - Za trzy trafia Pilypaitis. 8:10.

2 min. - Trzypunktowa akcja Jalcovej. 6:4.

2 min. - Udane wejście pod kosz Linkeviciene. 3:4.

1 min. - Pierwsze punkty w tym meczu zdobywa Geraldine Robert, która popisuje się akcję dwa plus jeden. 3:0. W odpowiedzi Linkeviciene. 3:2.

*****************************************

Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę. Za kilka minut początek spotkania.

Lotos ma w Eurolidze bilans: jedno zwycięstwo i cztery porażki. Mimo to podopieczne Javiera Forta nie straciły szansy awansu do kolejnej rundy. Muszą jednak wygrać dwa najbliższe mecze. I wcale nie stoją na straconej pozycji.