Euroliga: Czwarta porażka mistrzów Polski. Asseco Prokom - Uniks Kazań 68:72

Czwartą porażkę w grupie D Euroligi ponieśli koszykarze Asseco Prokomu Gdynia. Mistrzowie Polski przegrali 68:72 z Uniksem Kazań, czym praktycznie przekreślili swoje szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Katem gdynian okazał się Henry Domercant, który był nie do zatrzymania dla podopiecznych Tomasa Pacesasa. Amerykanin oddał decydujący rzut za trzy przy stanie 68:67 dla gdynian.

Asseco Prokom Gdynia - Uniks Kazań 68:72 (12:17, 18:12, 16:16, 22:27)

Asseco Prokom: Motiejunas 19, Kuebler 15, Lafayette 14, Seweryn 8, Łapeta 4, Szczotka 4, Hrycaniuk 3, Blassingame 1, Dmitriew 0, Zamojski 0, Frasunkiewicz 0.

Uniks: Domercant 23, McCarty 13, Sawaraszenko 10, Lyday 9, Gubanow 7, Samojlenko 5, Greer 5, Paszutin 0, Wieremiejenko 0, Jawai 0, Wilkinson 0.

IV kwarta 68:72

Koniec meczu. Gdynianie przegrywają 68:72.

Dwa razy Gubanow z linii rzutów wolnych. 68:72.

Frasunkiewicz nie trafia za trzy. Po chwili znów Frasunkiewicz w roli głównej. Tym razem faulował rywala.

Niesamowity Domercant ucisza halę trafiając za trzy. 68:70. Do końca czwartej kwarty 33 sekundy.

Motiejunas wyprowadza gdynian na jednopunktowe prowadzenie! 68:67.

McCarty trafia oba rzuty wolne. 66:67. Do końca czwartej kwarty 100 sekund.

Dwa punkty zdobywa Michael Kuebler. 66:63.

Trzypunktowa akcja Gubanova. 62:60. Trzy i pół minuty do końca czwartej kwarty.

Domercant. Tym razem wykorzystuje oba rzuty wolne. 60:57.

60:55. Do końca meczu niespełna pięć minut.

Rozegrał się Motiejunas. Litwin zdobył już 15 punktów dla gdynian. 58:55.

Motiejunas dobija niecelny rzut Blassingame'a. 56:55.

Festiwal trójek w Gdyni. Dwukrotnie zza łuku trafił Henry Domercant, w międzyczasie celnie za trzy przymierzył także Motiejunas. 54:55.

Idealnie w tempo do Szczotki podawał Blassingame. 51:47. Dwoma punktami odpowiada Domercant. 51:49. Do końca meczu 7 minut i 40 sekund.

Zza linii 6,75 Łukasz Seweryn! 49:45.

III kwarta 46:45

Koniec trzeciej kwarty. Mistrzowie Polski prowadzą 46:45.

Blassingame odnalazł pod koszem Seweryna, a ten trafił. 46:45.

Lyday do Sawrasenki i dwa punkty Rosjanina. 44:43. Do końca trzeciej kwarty nieco ponad minutę.

Łapeta staje na linii rzutów wolnych. Trafia tylko raz. 44:41.

Gubanow za trzy. 40:38 w 26 minucie spotkania. Trójką odpowiada Lafayette. 43:38. Zza łuku nie myli się także Lyday. 43:41.

Seweryn skutecznie wykorzystał oba rzuty wolne. 39:36 w 25 minucie meczu.

Sędzia odgwizduje błąd Blassinagame'a. Po chwili błąd techniczny popełnił Samojlenko.

Motiejunas! 37:36.

Zbiórka w ataku i punkty Adama Łapety. Poprawia rzutem wolnym. 35:34 w 23 minucie meczu.

Za trzy trafił Kelly McCarty. 30:34.

Ładna zespołowa akcja gości, po której punkty zdobywa Sawrasenko. 30:31.

II kwarta 30:29

Do przerwy minimalnie lepsi mistrzowie Polski, którzy prowadzą 30:29.

Do końca pierwszej połowy 21 sekund. 30:29.

Niesamowite! Znów Kuebler. Asseco Prokom prowadzi 30:29.

Ponownie w roli głównej Michael Kuebler. 27:29.

Trójka w wykonaniu Kueblera. 25:29. Półtorej minuty do końca drugiej kwarty.

22:29. Do końca drugiej kwarty trzy minuty.

Lafayette za trzy. 22:27.

Uniks powiększa prowadzenie do ośmiu punktów.

W ostatniej chwili trafia Michael Kuebler. 19:26 na półmetku drugiej kwarty.

Greer trafia z faulem. Poprawia skutecznym rzutem wolnym. 17:26.

Lafayette próbował rzucać za trzy, ale nieskutecznie. 15:23 w 14. minucie meczu.

Punkty Motiejunasa. 15:23.

W 12 minucie meczu mistrzowie Polski przegrywają 13:21.

Ale trafia za to Samojlenko. I to za trzy. 12:20.

Szczęście gdynian. Niepilnowany Terrell Lyday nie trafia z czystej pozycji.

I kwarta 12:17

Koniec pierwszej kwarty. 12:17.

Olivier Lafayette doprowadza do remisu. 12:12. Po chwili za trzy odpowiada Domercant. Ostatnia minuta tej części meczu.

8:12. Nerwowe podrygi Tomasa Pacesa. Trener mistrzów Polski jak zwykle w akcji.

Piłkę zbierają jednak goście. Do końca pierwszej kwarty nieco ponad trzy minuty.

8:8. W akcji Asseco Prokom.

Donatas Motiejunas i remis po 6.

TV Timeout. Na parkiecie urocze cheerleaderki Asseco Prokomu. Po nieco ponad pięciu minutach spotkaniach gdynianie przegrywają 4:6.

Domercant trafia jeden rzut wolny. 4:6.

Trójka Łukasza Seweryna. 4:5. Za nami niespełna dwie i pół minuty gry w pierwszej kwarcie.

Za trzy Henry Domercant. 1:3.

Pierwszy punkt w meczu zdobywa Jerel Blassingame, który wykorzystuje jeden z dwóch rzutów wolnych. 1:0.

*****************************************************************

Pierwsza piątka Asseco Prokomu: Blassingame, Seweryn, Szczotka, Motiejunas, Łapeta.

W zespole gości gra znany z występów w Śląsku Wrocław - Lynn Greer. Ale to nie on jest największą gwiazdą swojego zespołu. Jest nią Amerykanin Henry Domercant, który wystąpił już w dziesięciu meczach przeciwko Prokomowi.

Po trzech rozegranych meczach w Eurolidze gdynianie mają na koncie komplet trzech porażek. Uniks z kolei ma bilans: 1-2.