Eurocup: Basket Gdynia poległ na inaugurację

ŁŻ
W swoim pierwszym meczu fazy grupowej w rozgrywkach Eurocup, koszykarki Basketu postawiły się Ślęzie Wrocław, ale na nic więcej nie było je stać. Ostatecznie gdynianki poległy 61:72.

Faworytkami czwartkowej batalii niewątpliwie były koszykarki z Wrocławia. A to dlatego, że to aktualne mistrzynie Polski. Gdynianki raczej spisywane były zatem na pożarcie w tej konfrontacji, ale „pożreć” się nie dały. Ślęza o zwycięstwo musiała bić się właściwie do ostatnich minut.

Nie zmienia to faktu, że gdynianki mogły pokusić się w tym meczu o coś więcej, niż tylko porażkę z honorem. Na początku trzeciej kwarty były na prowadzeniu, ale wrocławianki szybko odzyskały wigor w ataku. Niestety, w tym spotkaniu wyraźnie zabrakło wsparcia polskich zawodniczek. Jedyną koszykarką z naszego kraju, która zdobyła w tym spotkaniu punkty, była Anna Makurat, która zapisała na swoje konto 3 „oczka”. To stanowczo za mało.

W kolejnym spotkaniu w rozgrywkach Eurocup Basket Gdynia zagra u siebie z zespołem Istambuł Universitesi (18 października, godz. 18).

Ślęza Wrocław - Basket 90 Gdynia 72:61 (18:12, 12:20, 19:11, 23:18)

Ślęza: Treffers 12, Kaczmarczyk 13, Perez Torres 4, Kastanek 17, Zoll-Norman 9, Ajduković 6, Ursu-Kim, Szybała 8, Ndiba 3

Basket 90: Aleksandravicius 14, Vitola 8, Copper 23, Makurat 3, Skerović 6, Jankoska 7, Morawiec, Rembiszewska.