Jacek Czaplewski
Alex Grimm – UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Co za mecz, co za widowisko! Włochy awansowały do pólfinału, wygrywając w Monachium z Belgią 2:1. Wszystkie bramki padły przed przerwą, ale spotkanie trzymało w napięciu aż do ostatniego gwizdka. Rywalem Włoch w półfinale będzie Hiszpania. Mecz 6 lipca o godz. 21:00 na Wembley w Londynie.

Euro 2020: ćwierćfinał Belgia - Włochy 1:2

Intensywność, pasja, wreszcie trafienia - pierwsza połowa tego ćwierćfinału to jedna z najlepszych rzeczy, jakie zdarzyły się na Euro. Włosi grali świetnie, ale Belgowie też próbowali im dorównać. Ozdobą bez wątpienia fantastyczne uderzenie Lorenzo Insigne, klubowego kolegi Piotra Zielińskiego.

Po przerwie Belgowie z całych sił walczyli o dogrywkę. W kluczowej akcji z piłką minęlo się trzech zawodników - w tym Lukaku, który kończy turniej z czterema golami. Nie zostanie królem strzelców, bo pięć bramek uzbierał przecież Cristiano Ronaldo.

W końcówce meczu indywidualnie czarował Jérémy Doku. Nastolatek wywodzący się z Anderlechtu (obecnie francuskie Rennes) próbował powtórzyć strzał Insigne, ale nieznacznie chybił celu.

Jedyne zmartwienie Włoch po meczu to utrata Leonardo Spinazzoli. Cudownie grający na tym turnieju wahadłowy upadł bez kontaktu z rywalem i na noszach opuścił murawę. Zalał się łzami, czując że straci okazję na wprowadzenie drużyny do decydującego finału...

Tak padły bramki w meczu Belgia - Włochy:

• Włochy na 1:0 - Włosi odzyskali piłkę przed polem karnym Belgów, futbolówka trafiła do Nicolo Barelli, a ten z zimną krwią, mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali
  • Włochy na 2:0 - Lorenzo Insigne pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał z dalszej odległości i piłka wpadła niemal w samo okienko belgijskiej bramki.
  • Belgia na 2:1 - Romelu Lukaku pewnie wykorzystuje rzut karny, uderzając w środek bramki

Bramka Lorenzo Insigne na 2:0 dla Włoch WIDEO
Euro 2020. Belgia – Włochy. Indywidualna akcja Insigne! Precyzyjny strzał i 2:0

Piłkarz meczu: Lorenzo Insigne