Arka Gdynia przegrała dziś 0:1 (0:0) na własnym stadionie z Łódzkim Klubem Sportowym w meczu barażowym o awans do PKO BP Ekstraklasy. Żółto-niebiescy tym samym muszą odłożyć co najmniej o sezon marzenia o powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Arka Gdynia przystępowała do pojedynku z Łódzkim Klubem Sportowym mając świadomość, że ewentualne zwycięstwo zapewni żółto-niebieskim przywilej rozgrywania spotkania o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy na własnym stadionie. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka przy ul. Olimpijskiej 5 było wiadomo, że Górnik Łęczna, szósty w tabeli po zakończeniu sezonu, pokonał w pierwszym meczu barażowym GKS Tychy po serii rzutów karnych.

Arkowcy rozpoczęli spotkanie ze sporym animuszem. Szybko rozgościli się na połowie ŁKS-u. Nie przełożyło się to niestety na zdobycz bramkową.

Dogodną okazję do objęcia prowadzenia zmarnował Mateusz Żebrowski, który po dośrodkowaniu Juliusza Letniowskiego skiksował strzelając głową w 24 minucie spotkania.

Minęło nieco ponad dziesięć minut, a gości uratował Arkadiusz Malarz. Golkiper Łódzkiego Klubu Sportowego miał spore problemy po uderzeniu Adama Dancha.

Arka Gdynia nie zdołała niestety udokumentować golem przewagi, jaką osiągnęła w pierwszej połowie. Zemściło się to w drugiej części gry. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Pirulo, który popisał się strzałem zza pola karnego. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że Daniel Kajzer nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Arka Gdynia grała w końcowych minutach meczu ambitnie, jednak żółto-niebieskim nie udało się doprowadzić do wyrównania. Porażka z ŁKS-em oznacza, że aspiracje do awansu do PKO BP Ekstraklasy gdynianie muszą odłożyć na kolejny sezon.