Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek w gimnastyce artystycznej za nami

Anna Kaczor
Anna Kaczor
W kategorii seniorek gdynianki zajęły całe podium! Złoto zdobyła drużyna SGA w składzie: Anna Czarniecka i Natalia Sobolewska z wynikiem 126,15 punktów.

Srebro wywalczył klub UKS Jantar Gdynia: Marta Jasińska i Malwina Kozłowska z notą 117,85 punktów. Na trzecim miejscu stanęły dziewczyny z drugiej drużyny SGA Gdynia: Marta Kulesza i Joanna Sawicka, które otrzymały wspólnie 96,6 punktów.

W kategorii juniorek 1 miejsce zajął klub SGA Gdynia w składzie Kozioł Natalia, Angela Kosoulieva, Julia Woźniak z notą 171,7 punktów. 2 miejsce zgobył klub KS Energetyk Poznań w składzie Sonia Pijanowska, Barbara Ziółkowska, Joanna Siekańska z punktacją 161.1. Trzecie miejsce zajął klub UKS Błękitna Szczecin z punktacją 155.850 i w składzie Julia Kondzioła, Małgorzata Romaniuk i Marta Nowicka.

Wszystkie gdyńskie zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Władysława IV 54.