Druga porażka Lotosu w meczu o "brąz"

Bez zwycięstwa wrócą z Gorzowa Wielkopolskiego zawodniczki Lotosu Gdynia. Gdynianki w drugim meczu rywalizacji, którego stawką jest brązowy medal mistrzostw Polski, przegrały 76:81. Gospodynie do zwycięstwa poprowadziła Justyna Żurowska, która zdobyła 24 punkty. Ale i tak najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania była Elina Babkina.

Pierwsza kwarta była toczona, podobnie jak w piątek, według scenariusza punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi. Po 10 minutach Lotos prowadził 19:17. Bardzo dobre obrona gdynianek w drugiej kwarcie zaprocentowała wysokim prowadzeniem podopiecznych Georgiosa Dikaioulakosa 34:21. Niestety potem gorzowianki zanotowały skuteczny run i doprowadziły do remisu. Do przerwy Akademiczki wygrywały 38:36.

Po zmianie stron to gospodynie nadawały ton grze. W trzeciej kwarcie budowały przewagę, aby przed ostatnią częścią meczu prowadzić 61:53. Lotos rozpoczął pościg, ale niestety gdyniankom zabrakło sił na dogonienie rywalek.

- Wrócimy jeszcze do Gorzowa na piąty mecz - powiedziała po meczu Elina Babkina, która rozegrała bardzo dobre zawody i zdobyła 25 punktów. - To nie był nasz najlepszy występ. Szwankowała zwłaszcza nasza gra przeciwko obronie strefowej rywalek. Popełniliśmy dużo przewinień, jednak nie do końca ze wszystkimi się zgadzam. Jeszcze tutaj wrócimy i zdobędziemy brązowy medal - komentował Dikaioulakos.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Lotos Gdynia 81:76 (17:19, 21:17, 23:17, 20:23)

KSSSE AZS PWSZ: Justyna Żurowska 24, Chioma Nnamaka 13, Agnieszka Skobel 11, Lyndra Weaver 10, Jane Samantha Richards 8, Katarzyna Dźwigalska 8, Agnieszka Kaczmarczyk 7.

Lotos: Elina Babkina 25, Monica Wright 19, Milka Bjelica 13 (10 zb), Daria Mieloszyńska 9, Olivia Tomiałowicz 5, Małgorzata Misiuk 3, Magdalena Ziętara 2, Paulina Krawczyk 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski