Derby Pomorza w III Lidze. KP Starogard Gdański wygrał w Gdyni z Bałtykiem. O zwycięstwie zadecydował jeden cios WIDEO

Rafał Rusiecki
III-ligowe derby Pomorza: Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański (17.08.2022)
III-ligowe derby Pomorza: Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański (17.08.2022) Jakub Steinborn
Konrad Kleinschmidt został bohaterem zespołu KP Starogard Gdański. Drużyna z Kociewia w środę, 17 sierpnia 2022 roku wygrała 1:0 na Narodowym Stadionie Rugby z Bałtykiem Gdynia. Biało-niebiescy spotkanie kończyli w dziesiątkę.

Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański 17.08.2022

W 3. kolejce rozgrywek drugiej grupy III Ligi Bałtyk Gdynia oraz KP Starogard Gdański celowały w pierwsze zwycięstwo. Jak się później okazało o wszystkim zadecydowała akcja z 20 minuty, kiedy to dobrą kontrę przeprowadził zespół z Kociewia, a formalności dopełnił Konrad Kleinschmidt. Bałtyk mógł sobie pluć w brodę, bo bardzo dobrej okazji nie wykorzystał z kolei Igor Jankowski.

Gospodarze derbowego pojedynku od 64 minuty grali w dziesiątkę, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Miłosza Waszczuka. Bez obrońcy w składzie szanse zmalały. Mimo to gdynianie mieli jeszcze jedną okazję, ale skończyło się na rzucie rożnym.

Derby Pomorza upłynęły pod znakiem agresywnej walki. Arbiter pokazał piłkarzom aż 11 kartek, z czego 9 zawodnikom Bałtyku.

Biało-niebiescy pozostają więc bez zwycięstwa w sezonie 2022/2023 i jednym punktem. Z kolei KP ma na koncie pierwszy komplet punktów i łącznie 5 "oczek" w tabeli.

Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański 0:1 (0:1)