Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 3:0

Grzegorz Mehring
Z bagażem trzech bramek wrócą do Gdańska podopieczni Tomasz Kafarskiego. Lechia przegrała z Cracovią 0:3 i była to w pełni zasłużona porażka gdańszczan. Biało-zieloni oddali w meczu 10 strzałów, a czego tylko jeden celny. Do przerwy Pasy prowadziły 1:0, a kolejna dwa trafienia dołożyli w drugiej połowie.

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Trivunović (18), 2:0 Klich (48), 3:0 Visnakovs (58).

Cracovia: Kaczmarek - Struna, Kosanović, Trivunović, Suart - Boljević (82' Giza), Szeliga - Visnakovs (65' Dudzic), Klich, Suworow - Ntibazonkiza (65' Masaryk).

Lechia: Małkowski - Pietrowski, Bąk, Vucko, Andriuskevicius (60' Deleu) - Buval, Nowak (65' Popielarz), Lukjanovs (60' Poźniak), Traore, Surma - Dawidowski.

Żółta kartka: Suart (Cracovia).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

90+5 min. - Koniec meczu. Cracovia - Lechia 3:0.

90+1 min. - Traore z wolnego minimalnie nad poprzeczką.

89 min. - W pole karne Cracovii przedzierał się Deleu, ale sytuację wyjaśnia Kosanović.

87 min. - Stuprocentowa okazja Cracovii. Dudzic w polu karnym dostrzegł Masaryka, wyłożył mu piłkę, ale ten w nią nie trafił.

85 min. - Ładnie środkiem przedzierał się Bartłomiej Dudzic, który w końcowym fragmencie akcji faulował Tomasza Dawidowskiego.

83 min. - Kamil Poźniak zagrywa piłkę w "16". Spokojna interwencja Wojciecha Kaczmarka.

81 min. - Klich ładnie zagrywa do Suvorova. Macedończyk z kolei odgrywa piłkę Klichowi, a ten strzela po ziemi. Piłka w rękach Małkowskiego.

78 min. - Pewna interwencja Małkowskiego, który skutecznie wychodzi z bramki i wyłapuje dośrodkowanie.

71 min. - Kaczmarek pewnym chwytem wyłapuje dośrodkowanie Poźniaka. Wcześniej natomiast kolejną akcję stworzyli sobie gospodarze. Piętką Małkowskiego próbował zaskoczyć Masaryk, ale bramkarz Lechii odbił piłkę przed siebie.

70 min. - Bardzo niecelnie z rzutu wolnego uderzył Suvorov.

65 min. - Ostatnia zmiana w Lechii. Popielarz za Nowaka. Dwie zmiany w szeregach gospodarzy: Masaryk za Ntibazonkizę i Dudzic za Visnakovsa.

64 min. - Mogło być już 4:0 dla Pasów. Tym razem jednak świetnie zachował się Małkowski, który z bliska obronił uderzenie zawodnika Cracovii.

63 min. - Niecelne uderzenie Łukasza Surmy.

60 min. - Dwie zmiany w Lechii. Za Lukjanovsa wszedł Poźniak, natomiast Deleu zastąpił Anriuskeviciusa.

[b[58 min. - 3:0 dla Cracovii. Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy. Świetny rajd przeprowadził Ntibazonkiza, który wyłożył piłkę Visnakovsovi, a ten z bliska pokonał Małkowskiego.

57 min. - Z rzutu wolnego uderzył Traore, ale trafił w mur.

56 min. - Kontratak gości. Piłka jednak w rękach bramkarza Cracovii.

52 min. - Lechia niemająca już nic do stracenia odważnie ruszyła do przodu.

49 min. - W odpowiedzi strzał Surmy.

48 min. - Druga bramka dla Cracovii. Klich trafił do siatki Lechii bezpośrednio po uderzeniu z rzutu wolnego. Winę za utratę bramki należy zrzucić na barki Małkowskiego, który dał się zaskoczyć strzałem z ponad 30 metrów.

47 min. - Nieprzepisowo powstrzymywany był Ntibazonkiza.

46 min. - Druga połowa spotkania. W przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy meczu. Cracovia - Lechia 1:0.

45+1 min. - W polu karnym Lechii zatańczył Suvorov, ale w porę został zastopowany.

45 min. - Sędzia doliczy jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

41 min. - Kapitalna interwencja Małkowskiego, który nogami broni uderzenie Visnakovsa.

39 min. - Lechia wychodziła z kontratakiem, ale krzyżowe zagranie do Traore odczytuje Visnakovs.

38 min. - Akcję Struny przerywają obrońcy Lechii.

37 min. - Dawidowski podaje do Buvala, a ten do Traore. Strzał piłkarza Lechii niecelny.

36 min. - Zamieszanie w polu karnym gdańszczan po rzucie rożnym. Piłka w rękach Małkowskiego.

35 min. - Gospodarze w natarciu.

33 min. - Gospodarze wychodzili z dobrą akcją, ale brak komunikacji w ich szeregach spowodował, iż z tej akcji nic nie wyszło.

31 min. - Akcję Lechii przerywają krakowscy obrońcy. Po chwili z woleja uderzył Dawidowski, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

29 min. - Traore postanowił zaskoczyć bramkarza Cracovii strzałem w krótki róg. Uderzył jednak zbyt słabo, by móc zaskoczyć Kaczmarka.

28 min. - Rzut wolny dla Lechii po faulu na Tomaszu Dawidowskim.

24 min. - Obok słupka uderza Tomasz Dawidowski.

22 min. - Od momentu utraty bramki to Lechia przejęła kontrolę na boisku.

18 min. - 1:0 dla Cracovii. Dośrodkowanie Klicha z rzutu rożnego na bramkę zamienia środkowy obrońca Pasów - Trivunović.

17 min. - Świetne prostopadłe podanie trafiło do Ntibazonkizy. Ten jednak nie wykorzystuje dogodnej okazji, gdyż w porę zatrzymuje go Andriuskevicius.

17 min. - Paweł Nowak zdecydował się na strzał zza pola karnego. Pomocnik Lechii uderzył jednak nad poprzeczką.

15 min. - Nieudane dośrodkowanie Lukjanovsa. Piłka wpada w ręce Kaczmarka.

11 min. - Kolejna akcja Pietrowskiego. Grający dziś na prawej obronie zawodnik Lechii dośrodkował piłkę spod linii końcowej. Podanie przeciął Kosanović, a do odbitej futbolówki próbował dojść Nowak, ale powstrzymał go Boljević.

8 min. - Rzut wolny dla Cracovii. Suvorov "podaje" jednak piłkę wprost w ręce Małkowskiego.

6 min. - Ładnie prawą stroną przedzierał się Pietrowski, który z łatwością minął rywali i dośrodkował na głowę Buvala. Ten z bliska nie trafił do siatki.

5 min. - Z dystansu uderzał Traore. Niecelnie.

2 min. - Groźnie pod bramką Lechii. Goście mogą mówić o szczęściu, gdyż po dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Cracovii piłka trafiła w słupek.

1 min. - Pierwszy gwiazdek sędziego.