Coraz wyższa forma Atomówek - koniec zgrupowania we Włoszech

T. Bołt
Mocnym akcentem zakończyły zgrupowanie we Włoszech siatkarki Atomu Trefla Sopot. W środę pokonały bowiem Yamamay Busto Arsizio 3:1, zdobywając w ten sposób Trofeum Bruna Forta. Włoski zespół to zdobywca Pucharu CEV z poprzedniego sezonu. Bardzo dobre zawody rozegrała Neriman Ozsoy, która wybrana została MVP meczu. Dziś Atomówki wracają do domów.

Forma Atomu Trefla Sopot wyraźnie zwyżkuje. Potwierdzeniem tego jest wczorajszy triumf ze zdobywcą Pucharu CEV - Yamamay Busto Arsizio. Podopieczne trenera Chiappiniego wygrały 3:1 i sięgnęły po prestiżowe Trofeum Bruna Forta. Środa była ostatnim dniem zgrupowania we Włoszech, bowiem w czwartek Atomówki wracają do kraju. Włoskiego opiekuna Atomu cieszyć może nie tylko rosnącą dyspozycja zespołu, co poszczególnych zawodniczek. We wczorajszym pojedynku z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Neriman Ozsoy. Turczynka wybrana została MVP turnieju. O zwycięstwie sopocianek przesądziła czwarta partia, wygrana na przewagi do 27.

Lepiej to spotkanie rozpoczął zespół trenera Chiappiniego. Dobrze w tej części meczu prezentowała się Maculewicz, sprawnie funkcjonowało przyjęcie i Atom objął prowadzenie 8:4. Skuteczne ataki Ozsoy i na drugą przerwę techniczną oba zespoły udały się przy wyniku 16:10 dla sopocianek. Włoszki na chwilę się przebudziły, ale łabędzi śpiew nie wystarczył, aby powstrzymać Atomówki. Pierwsza partia dla Atomu Trefla.

W kolejnej odsłonie lepiej na parkiecie czuły się zawodniczki Yamamay. Wypracowana przewaga z początku partii wystarczyła, aby spokojnie dowieźć wynik do końca.

Na początku trzeciego seta Atomówki miały problemy z powstrzymaniem ataków Włoszek. Gra sopociankom się nie kleiła. Jednak seria błędów po stronie rywalek sprawiła, iż Trefl wrócił do gry. Szybko zniwelował straty i wyszedł na prowadzenie 14:10. Zdobywczynie pucharu CEV nie odpuszczały i doszły na jeden punkt. Końcówka to już popis sopockiej drużyny. Po trzech partiach Trefl prowadził więc 2:1.

Najwięcej emocji dostarczył ostatni set. W nim cały czas trwała zażarta walka. Ostatecznie obronną ręką wyszły z niej podopieczne trenera Chiappiniego, wygrywając na przewagi 29:27. Wspomniana wcześniej Ozsoy, wybrana MVP spotkania zdobyła 27 punktów.

Yamamay Busto Arsizio - Atom Trefl Sopot 1:3 (18-25, 25-19, 22-25, 27-29)

Atom Trefl: Bełcik, Ozsoy, Maculewicz, Fernandez, Rinieri, Sieczka, Maj (L) oraz Świeniewicz, M. Śliwa.

Punkty: Ozsoy 27, Sieczka, Maculewicz i Fernandez po 12, Świeniewicz 10, Bełcik 3, Rinieri 2.

Dzień wcześniej natomiast sopocianki pokonały Asystel Novara 3:2, rewanżując się za porażkę z finału turnieju Trofeo Valsesia.

Atom Trefl Sopot - Asystel Novara 3:2 (22:25, 25:19, 16:25, 25:19, 15:7).

Atom Trefl: Bełcik, Ozsoy, Maculewicz, Fernandez, Świeniewicz, Rinieri, Maj (L) oraz Sieczka.

Zgrupowanie we Włoszech trwało od 18 listopada. W tym czasie Atomówki rozegrały 6 spotkań towarzyskich.

Oto przypomnienie wyników:

Trefl Sopot - Villa Cortese 1:3 (28:26, 23:25, 15:25, 18:25) oraz 22:25.

Półfinał turnieju Trofeo Valsesia: Trefl Sopot - Foppapedretti Bergamo 3:0 (25:21, 25:21, 25:18).

Finał turnieju Trofeo Valsesia: Atom Trefl Sopot - Asystele 2:3 (25:22, 17:25, 19:25, 27:25, 17:19).

Atom Trefl Sopot - Chieri Volley 1:3 (18:25, 19:25, 25:21, 21:25).

Mecz o Trofeum Bruna Forta: Yamamay Busto Arsizio - Atom Trefl Sopot 1:3 (18-25, 25-19, 22-25, 27-29).

Bilans: 3-3. Sety wygrane/przegrane: 13/12 + 1 (w meczu z Villa Corteste rozegrano dodatkowy piąty set).

Początek sezonu PlusLigi Kobiet z udziałem Atomu Trefla Sopot już 5 grudnia. Sopocianki rozegrają wówczas pojedynek z Centrostalem Bydgoszcz. Więcej o tym spotkaniu, a także harmonogramie sprzedaży wejściówek można przeczytać tutaj: