Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co dalej z Mevo 2.0? Data uruchomienia systemu pod znakiem zapytania. Rower metropolitalny na Pomorzu nie wystartuje? | ZDJĘCIA

Andrzej Kowalski
Andrzej Kowalski
Konferencja prasowa w Gdańsku o Mevo 2.0: Jordi Cabañas, CEO City Bike Global, Michał Glaser, prezes zarządu OMGGS oraz Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo
Konferencja prasowa w Gdańsku o Mevo 2.0: Jordi Cabañas, CEO City Bike Global, Michał Glaser, prezes zarządu OMGGS oraz Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo Jakub Steinborn
Mevo 2.0 dalej stoi pod znakiem zapytania, a właściwie kilku. Zatrzymanie systemu w Sztokholmie, za który odpowiedzialna jest firma prowadząca trójmiejski projekt i możliwe przesunięcia daty startu to dwie najważniejsze kwestie. Wyjaśnić je starali się przedstawiciele przedsięwzięcia - Jordi Cabañas, CEO City Bike Global, Michał Glaser, prezes zarządu OMGGS oraz Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo - podczas konferencji prasowej.

City Bike Global tłumaczy problem w Sztokholmie

Z wyjaśnień jednak nie wiele wyniknęło. Obawy związane z zatrzymaniem systemu w Sztokholmie ze względu na mechaniczne wady rowerów - wadliwa rama jednośladów, która pękła na dwie części - miały zostać rozwiane właśnie podczas wtorkowego briefingu.

- Od samego początku naszego prac bezpieczeństwo rowerzystów było przez przedstawicieli hiszpańskiej firmy podkreślane jako rzecz numer jeden. (...) Mimo certyfikatów bezpieczeństwa czasami podejmowane są decyzje, żeby ryzyka minimalne wyeliminować całkowicie. Także jest w tym przypadku - mówił Michał Glaser, prezes zarządu OMGGS, tłumacząc decyzję o zawieszeniu systemu w Sztokholmie.

- Byliśmy zmuszeni do zawieszenia funkcjonowania systemu 2 maja. Powodem tej decyzji było bezpieczeństwo użytkowników. Jest ono priorytetem firmy - mówił Jordi Cabañas, CEO City Bike Global. - Mimo że rowery posiadają certyfikaty dla rowerów miejskich to w ciągu ostatnich tygodni pojawiły się problemy związane z pęknięciami ram rowerowych. Oczywiście poinformowaliśmy dostawcę włoskiego dostawcę rowerów i uruchomiliśmy własne śledztwo ws. tych pojazdów. (...) Obecnie współpracujemy intensywnie zarówno z dostawcą rowerów, jak i miastem Sztokholm, aby jak najszybciej wznowić system. Nie mamy niestety jeszcze odpowiedzi na pytanie, jak długo będzie to trwać. Firma poinformowała OMGGS o tej kwestii i wspólnie szukamy rozwiązania, by jak najszybciej uruchomić system Mevo - dodał.

Wychodzi więc na to, że City Bike Global i OMGGS szuka alternatyw. To oznacza, że pod uwagę wzięty jest inny dostawca rowerów, niż ten w Sztokholmie. Czy jednak tak się stanie, na razie nie wiadomo. Możliwe, że firma ta upora się z tym problemem w inny sposób - na przykład dodatkowym wspomaganiem ramy. Na konferencji podkreślono, że decyzja nie została jeszcze podjęta i wciąż rozważane są wszystkie możliwe opcje.

Kiedy wystartuje Mevo 2.0?

Drugi problem - prawdopodobnie jeszcze bardziej trapiący potencjalnych użytkowników - to kolejne przesunięcie daty startu systemu. Do czerwca został niecały miesiąc, a City Bike Global ma na głowie kolejny po wadliwej aplikacji kłopot do rozwiązania. Na pytanie kiedy będziemy mogli wsiąść na pojazdy w funkcjonującym już Mevo 2.0 także nie dostaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.

- Pracujemy zarówno z dostawcą, jak i szukamy alternatyw. Naszym celem jest wdrożenie systemu w ciągu kilku miesięcy. Nie jesteśmy w stanie w tym momencie powiedzieć, jaka to będzie data dokładnie - powiedział Jordi Cabañas, CEO City Bike Global.

Co z wadliwą ramą i rowerami, które wylądowały już w Gdańsku? Na razie nie wiadomo. Co z ostateczną datą uruchomienia systemu? Też nie ma informacji, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że dopiero po okresie letnim. Jak na razie City Bike GLobal i OMGGS twierdzi, że prace postępują i Mevo 2.0 ruszy najszybciej, jak tylko się da.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Co dalej z Mevo 2.0? Data uruchomienia systemu pod znakiem zapytania. Rower metropolitalny na Pomorzu nie wystartuje? | ZDJĘCIA - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto