CLJ U-17. Arka Gdynia przełamała się po porażkach, ale po remisie z Wartą Poznań pozostał niedosyt [zdjęcia]

Paweł Stankiewicz
Arka Gdynia - Warta Poznań, CLJ U-17
Arka Gdynia - Warta Poznań, CLJ U-17 Fot. Karol Makurat
Piłkarze Arki Gdynia zagrali z Wartą Poznań na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni w meczu ósmej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Żółto-niebiescy bardzo chcieli się zrewanżować, bowiem na inaugurację wiosny przegrali w Poznaniu 1:3. Celem zespołu było też przełamanie złej passy, bo trzy ostatnie mecze ligowe z Pogonią Szczecin, Lechem Poznań i Lechią Gdańsk kończyły się porażkami.

Młoda drużyna Arki przystąpiła do tego spotkania bez swojego pierwszego trenera. Krzysztof Janczak się rozchorował, brał antybiotyki, ale nie wyleczył się do końca. Pojawiło się zapalenie i musiał położyć się do łóżka. Żółto-niebieskich w spotkaniu z Wartą prowadził w tej sytuacji Bartosz Zawidzki, asystent trenera Janczaka.

Mecz zaczął się lepiej dla gości z Poznania. Już w 2 minucie Warta wyprowadziła kontrę, gdynianie pomylili się w defensywie, a cała akcja została zakończona bardzo ładnym strzałem. Arka właściwie zareagowała na stratę gola, bowiem ruszyła do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już kwadrans później Kacper Magdziński przeprowadził znakomitą indywidualną akcję, którą zakończył zdobyciem wyrównującego gola. Do końca pierwszej połowy spotkania na boisko dominowali już żółto-niebiescy, którzy przejęli kontrolę, ale nie udało im się strzelić drugiego gola.

Od początku drugiej połowy piłkarze Warty ruszyli do zdecydowanych ataków, ale gospodarze bronili się mądrze i skutecznie. Wreszcie w 77 minucie szczęście uśmiechnęło się do Arki, a prowadzenie dał Bartosz Kamiński. Gospodarzom zabrakło jednak koncentracji i konsekwencji w boiskowych poczynaniach. W 86 minucie Warta wykorzystała chaos w grze gdynian i strzeliła wyrównującego gola. Żółto-niebiescy nie mieli już okazji, aby strzelić zwycięskiego gola.

- Warta jest wprawdzie wyżej notowana od nas w ligowej tabeli, ale i tak chcieliśmy wygrać to spotkanie - nie ukrywa trener Zawidzki. - To już nie jest pierwszy mecz, w którym gramy dobry futbol, prezentujemy się korzystnie na boisku, ale nie przynosi to nam punktów i dorobek nie jest taki, na jaki zasługujemy. Nie będę ukrywał, że po tym meczu odczuwamy spory niedosyt. Przed nami mecz z Gryfem i mam nadzieję, że wreszcie uda nam się sięgnąć po komplet punktów.

Szkoleniowiec był zadowolony z postawy zespołu.

- Indywidualnie chciałbym pochwalić Oliwiera Dobka za grę w obronie, choć to po jego stracie Warta wyrównała. Zagrał jednak dobre spotkanie. Cały zespół pokazał się z dobrej strony, prezentując spokój i opanowanie, pomimo szybko straconej bramki - ocenił trener Zawidzki.

Arka zanotowała w tym roku trzy zwycięstwa, jeden remis oraz cztery porażki i z dziesięcioma punktami zajmuje szóste miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Arka Gdynia - Warta Poznań 2:2 (1:1)

Bramki dla Arki: Kacper Magdziński (17), Bartosz Kamiński (77)

Arka: Skowronek - Tomczak, Dopierała, Nowicki (67 Zwoliński), Kamiński, Przyborowski (74 Książkiewicz), Magdziński, Parulski (46 Lubowicz), Dobek, Stec, Chmurzyński (46 Własny)