Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

City Trail 2020/2021. Jesienne biegi przełajowe odwołane. Zimowe aktywności - treningi oraz biegi indywidualne od 20 grudnia na razie nie

Rafał Rusiecki
Rafał Rusiecki
City Trail to biegi przełajowe w największych miastach w Polsce
City Trail to biegi przełajowe w największych miastach w Polsce Mateusz Stodolski
City Trail z Nationale-Nederlanden w edycji 2020/2021 miał się składać z 10 jesiennych biegów, 30 zimowych spotkań na 5-kilometrowych trasach oraz 10 wiosennych biegów. Organizatorzy zapraszali do Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna, Poznania, Łodzi, Warszawy, Katowic, Lublina, Szczecina i Wrocławia. W poniedziałek, 19 października poinformowali jednak, że muszą odwołać część planów dotyczących jesieni.

City Trail z Nationale-Nederlanden 2020/2021

Aktualizacja 19.10.2020

Jesienne biegi – zaplanowane na najbliższe tygodnie – od 17 października do 22 listopada się nie odbędą - poinformowali organizatorzy. - Decyzje rządowe podejmowane w związku z rozwojem epidemii koronawirusa oceniamy jako spontaniczne, co wyklucza planowanie jakichkolwiek wydarzeń (na rozporządzanie, na podstawie którego mielibyśmy zorganizować jutrzejsze zawody nadal czekamy). Teoretycznie jutrzejszy i niedzielny bieg moglibyśmy zorganizować, ale spodziewamy się, że lada dzień zostanie wprowadzony zakaz organizacji wydarzeń sportowych, a traktujemy City Trail jako całość, więc postanowiliśmy nie rozpoczynać cyklu, by nie wprowadzać totalnego zamieszania - wyjaśniają organizatorzy cyklu biegów przełajowych.

- Zgodnie z regulaminem, wszystkie opłaty startowe automatycznie zostaną przepisane na biegi wiosenne, których terminy opublikujemy w najbliższych tygodniach. Wszystkie zimowe aktywności zostają aktualne – miejmy nadzieję, że w grudniu ruszymy z treningami i biegami indywidualnymi na naszych trasach. Ponadto – jeśli tylko na początku 2021 roku sytuacja związana z pandemią będzie opanowana, planujemy organizować City Trail także w kolejnych wiosennych miesiącach – w kwietniu, maju i czerwcu – formuła i szczegóły będą powstawać, jak tylko planowanie tych biegów będzie miało sens - wyjaśniają Piotr Książkiewicz, Piotr Bętkowski, Justyna Grzywaczewska i reszta ekipy City Trail.

Wcześniej pisaliśmy:

Imprezy sportowe w dobie pandemii koronawirusa przechodzą szereg zmian. Nie inaczej jest z cyklem biegów przełajowych pod marką City Trail. Co zmienia się w sezonie 2020/21? Zawieszeniu ulega formuła Grand Prix, która zastąpi części biegów treningami oraz indywidualnymi startami.

- Decyzja o tym, że organizujemy biegi zapadła w sierpniu, po konsultacjach z Nationale-Nederlanden, naszym partnerem tytularnym. Wspólnie doszliśmy jednak do wniosku, że organizacja cyklu 60 biegów w okresie jesienno-zimowym jest wykluczona, bo niesie zbyt duże ryzyko. Wymyśliliśmy więc formułę zastępczą, która pozwoli nam utrzymać kontakt z biegaczami, a jednocześnie będzie dla nich motywacją do biegania w zimowych miesiącach, a nam pozwoli przetrwać ten trudny rok – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator City Trail.

Rozpoczęły się więc zapisy, które dotyczą 10 biegów na dystansie 5 km (od 17 października do 22 listopada 2020) oraz biegów indywidualnych na trasach City Trail i wspólnych treningów (od 5 grudnia 2020 do 21 lutego 2021).

- Październikowe i listopadowe biegi będą miały klasyczną formułę, z podsumowaniem i dekoracją najszybszych zawodników od razu po każdej z imprez. Na każdy bieg przewidujemy limity miejsc, a uczestników będziemy dzielić na tury, tak by w każdej z nich pobiegło maksymalnie 250 osób. Niestety, aktualnie zawieszamy zawody dla dzieci i młodzieży, ale nie wykluczamy, że w najbliższych tygodniach opracujemy formułę umożliwiającą zorganizowanie biegów dla najmłodszych podczas zimowych spotkań na trasach. Spotkania te oznaczają, że w konkretnych dniach będziemy pojawiać się na trasach naszych przełajowych „piątek”, oznaczać je i udostępniać biegaczom na 3 godziny. W tym czasie nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał patrol medyczny i oczywiście nasza ekipa. Druga część naszej wizyty w mieście to wspólny trening pod szyldem akcji „Salomon How To Trail Run”, dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Trening rozpocznie się po „zamknięciu” trasy. Program treningów będzie zawierał wartościowe elementy ogólnorozwojowe, które będą opracowane przy współpracy z Centrum Ruchu i Terapii Bodywork – wyjaśnia Justyna Grzywaczewska, PR manager Fundacji Krok do Natury, która jest organizatorem City Trail.

Trzecim etapem edycji 2020/2021 są wiosenne biegi, które mają odbyć się w klasycznej formule – identycznej lub zbliżonej do tej, którą zaplanowano na jesień. Szczegóły organizatorzy przekażą najwcześniej w grudniu, a zapisy ruszą na początku 2021 roku.

City Trail 2020/2021 trasy, opłaty

Trasy biegów City Trail z Nationale-Nederlanden liczą 5 km, a ich stopień trudności jest bardzo zróżnicowany. Najszybsze to te w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Średni poziom trudności - Katowice, Lublin, Łódź i Olsztyn. Natomiast najbardziej wymagające trasy są w Szczecinie i Gdańsku. Najważniejsze, że w biegach City Trail nie ma limitu czasu, więc każdy – bez względu na kondycję - jest w stanie pokonać nawet te trasy, na których nie brakuje podbiegów.

Opłata startowa za udział w biegu to 37,90 złotych. Opłata za bieganie po trasie oraz za trening to 9,90 zł lub 24,90 zł w przypadku zapisów z góry na wszystkie terminy w danym mieście. Możliwość zapisów na biegi będzie także w dniu zawodów, o ile wcześniej nie wyczerpią się limity miejsc. Zapisy przyjmowane są na stronie www.citytrail.pl.

City Trail 2020/2021 terminy jesiennych biegów i limity uczestników

  • Warszawa (Park Młociński) – 17 października – 750 uczestników
  • Lublin (Las Dąbrowa) – 18 października – 500 uczestników
  • Poznań (Jezioro Rusałka/Lasek Marceliński) – 24 października - 750 uczestników
  • Szczecin (Jezioro Szmaragdowe) – 25 października - 750 uczestników
  • Katowice (Giszowiec) – 7 listopada – 500 uczestników
  • Wrocław (Las Osobowicki) – 8 listopada – 500 uczestników
  • Olsztyn (Jezioro Długie) – 14 listopada – 500 uczestników
  • Gdańsk (Trójmiejski Park Krajobrazowy) – 15 listopada – 500 uczestników
  • Bydgoszcz (Myślęcinek) – 21 listopada – 500 uczestników
  • Łódź (Park Baden-Powella) – 22 listopada – 500 uczestników
Bieganie i rower z psem. Jak to dobrze zrobić?
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: City Trail 2020/2021. Jesienne biegi przełajowe odwołane. Zimowe aktywności - treningi oraz biegi indywidualne od 20 grudnia na razie nie - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto