Chcesz mieć udane wakacje? Zaplanuj wyjazd z rodziną, pomyśl o półkoloniach dla dziecka i nie zapomnij o czworonogu

OPRAC.: Akcja specjalna Temat tygodnia: Jak zaplanować udane wakacje?
Wakacyjne zajęcia dla dzieci - wybór jest szeroki
Wakacyjne zajęcia dla dzieci - wybór jest szeroki 123rf
To najlepszy moment, by robić wakacyjne plany. Koniecznie weźmy pod uwagę potrzeby wszystkich członków rodziny - dzieci mogą jeszcze wymagać opieki, trzeba też pomyśleć o kocie czy psie. Na pewno wszystko warto spisać - dzięki temu nie umkną ważne szczegóły.

Kolonie i półkolonie

Telefon i tablet warto zostawić w domu - zawsze można się kontaktować z wychowawcą, wielu organizatorów preferuje takie rozwiązanie. Co z pieniędzmi? Najlepiej podzielić na dniówki. To podstawowe zasady pierwszego wyjazdu naszej pociechy na kolonie. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Przygotuj, wytłumacz

  • Do pierwszego wyjazdu przyzwyczajajmy dziecko stopniowo, nie wysyłajmy na kolonie od razu na dwa tygodnie. Poszukajmy wyjazdów kilkudniowych, sportowych, tematycznych.
  • Może dobrym rozwiązaniem byłyby półkolonie, czyli codzienne zajęcia, po których uczestnik wraca do domu i stopniowo poznaje zasady, jakie podczas takich spotkań obowiązują.
  • Przed dłuższym wyjazdem warto zorganizować weekendowy nocleg u koleżanki czy kolegi - to sposób, aby sprawdzić, jak samodzielna jest nasza pociecha.
  • Popatrzmy krytycznym okiem na domowe rytuały. Czy dziecko zasypia samo, czy samo się myje, potrafi ubrać, jeść? W domu mamy czas na to, by mu pomagać - na koloniach nie będzie takiej możliwości.

Powiadom opiekuna
Zdarza się, że rodzice nie informują o wszystkich problemach zdrowotnych dziecka, przebytych operacjach, ograniczeniach fizycznych. Nie można tego lekceważyć - osoba, która przez kilkanaście dni będzie się opiekowała naszym dzieckiem, musi być przygotowana na różne sytuacje.

Jeśli dziecko posiada opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej, także z tym zapoznajmy wychowawcę lub kierownika kolonii.

Gdzie zamieszkać - mamy wybór

Wybór miejsca, w którym podczas wspólnych wakacji się zatrzymamy, zależy od tego, jaką kwotę przeznaczamy na zakwaterowanie i jakie chcemy mieć udogodnienia.

W hotelu, apartamencie czy pensjonacie na cenę noclegu wpływ ma nie tylko urządzenie pokoi, termin i długość pobytu - im dłuższy czas, tym można liczyć na niższą cenę - ale także atmosfera.

Wiele też zależy od wyposażenia i zakresu dodatkowych usług, jakie świadczy hotel czy pensjonat. W apartamencie na przykład nie możemy liczyć, że dzień przywitamy nawet bardzo skromnym śniadaniem - tu wszystko we własnym zakresie. Za to hotele prześcigają się w różnorakich propozycjach, także dla najmłodszych gości.

Wakacje ze zwierzakiem

Jeśli nie mamy możliwości wyjazdu z psem, postarajmy się zapewnić mu najlepszą opiekę. Wielu opiekunów decyduje się na pozostawienie swojego pupila w mieszkaniu pod opieką np. sąsiada, w nadziei, że zwierzę będzie czuć się komfortowo w znanym mu miejscu. Jednak okazuje się, że nasi czworonożni przyjaciele dużo lepiej zniosą zmianę zakwaterowania niż rozłąkę z bliskim człowiekiem.

Psi hotel
Jeśli jednak nikt z bliskich nie może przypilnować naszego ulubieńca, alternatywnym rozwiązaniem może być zakwaterowanie go w hotelu dla zwierząt.

Oferta psich pensjonatów jest bardzo bogata, jednak rezerwację miejsca należy zaplanować z dużym wyprzedzeniem.

Pod uwagę trzeba wziąć także cenę doby hotelowej, która - w zależności od rozmiarów podopiecznego, długości i warunków pobytu - może być różna.

Partner:
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „ARKA – GDYNIA”
Al. Jana Pawła II 13 D, 81-345 Gdynia,
602 340 654
mkzarka.pl

Materiał oryginalny: Chcesz mieć udane wakacje? Zaplanuj wyjazd z rodziną, pomyśl o półkoloniach dla dziecka i nie zapomnij o czworonogu - Gdańsk Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie