Bytovia Bytów - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

DARK
Filip Kowalkowski
W meczu piłkarskiej pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował na wyjeździe z Bytovią Bytów.

Bytovia Bytów - Zawisza Bydgoszcz 2:2
Bramki: Wróbel (56 - karny), Surdykowski (68) oraz Drygas (26 - karny), Patejuk (90+3).
BYTOVIA: Bieszczad - Wróbel, Bąk, Opałacz - Chomiuk (46. Jakóbowski.. Poczobut, Kryszak (46. Madrysz), Kort, Wilczyński - Klichowicz (88. Szewczyk), Surdykowski.
ZAWISZA: Sapela - Smektała, Nawotczyński, Wełnicki, Nykiel - Kona (73. Panajotow), Drygas - Kamiński (63. Patejuk), Mica, Łukowski - Lewicki (82. Gajewski).

Koniec meczu 2:2!
90+3' - GOL! PATEJUK! 2:2!!!
90+3' - Faul na Łukowskim na boku pola karnego.
90+2' - Piłka meczowa dla Zawiszy. Po dośrodkowaniu Patejuka do piłki nie zdążył Gajewski
90' - Sędzia dolicza trzy minuty.
89' - Kolejny faul Smektały na Jakóbowskim.
88' - Zmiana w Bytovii Szewczyk za Klichowicza.
87' - Kort strzela nad bramką.
86' - Smektała fauluje Jakóbowskiego przy końcowej linii.
84' - Słaby strzał Gajewskiego broni Bieszczad.
84' - Akcję Nykiela zatrzymuje Wilczyński.
84' - Zawiszanie nie mogą zawiązać akcji, umiejętnie są wybijani przez rywal
82' - Ostatnia zmiana w Zawiszy. Za Lewickiego Gajewski.
79' - Strzał Łukowskiego trafia w mur Bytovii.
78' - Faul na Mice. Kartka dla Wilczyńskiego.
77' - Smektała ukarany żółtą kartką.
75' - Sapela broni sytuację sam na sam z Klichowiczem.
73' - Druga zmiana w Zawiszy. Za Konę wchodzi Panajotow.
73' - Jeszcze jedno żółtko, tym razem dla Korta.
72' - Żółta kartka dla Miki i Klichowicza.
71' - Jakóbowski z dystansu i niecelnie.
70' - Kona faulowany w środku pola.
68' - Bydgoszczanie szybko chcieli doprowadzić do remisu, ale strzał Łukowskiego był niecelny.
68' - Gol dla gospodarzy! Zawiszanie zostali "rozklepani" przez Bytovię. W finale akcji Kort obsłużył Surdykowskiego, który mocnym strzałem nie dał szans Sapeli na obronę.
67' - Kona przerywa kontrę Bytovii, ale na szczęście dla niego kończy się tylko na słownej reprymendzie sędziego.
65' - Łukowski z dystansu, ale bardzo niecelnie.
65' - Strzał Drygasa bardzo lekki i Bieszczad nie ma problemu byt złapać futbolówkę.
65' - Tym razem nieprzepisowo zagrywa Wilczyński faulując Patejuka.
63' - Patejuk za Kamińskiego.
63' - Dośrodkowanie Korta trafia na głowę Wróbla. Na szczęście Zawiszy główkuje niecelnie.
62' - Nykiel fauluje Surdykowskiego w okolicach karnego Zawiszy.
61' -M ocny strzał z dystansu Łukowskiego. Biszczad obija piłkę przed siebie, ale nikt z zawiszan nie zdążył z dobitką.
61' - Drygas fauluje Poczobuta na połowie Bytovii.
59' - Akcja Smektały prawą stroną, ale obrońca wślizgiem wybija mu piłkę.
58' - Faulowany Nykiel.
57' - Podbudowani gospodarze nacierają na zawiszan, ale na razie są to chaotyczne ataki.
56' - GOL! Bytovia doprowadza do wyrównania. Wróbel wykorzystał karnego.
56' - Karny dla Bytovii po faulu Smektały na Opałaczu.
55' - Okres chaotycznej gry z obu stron. Dużo strat i mało celnych podań. Wszystko odbywa się statycznie. Zespoły nie potrafią wymienić kilku podań z rzędu.
49' - Kombinacyjna akcja Drygasa z Miką, ale podanie tego ostatniego do Lewickiego niecelne.
48' - Bytovia próbuje zepchnąć Zawiszę do obrony.
47' - Faul na Łukowskim w środku pola.
46' - Rozpoczęła się druga połowa. Dwie zmiany w Bytovii. Zeszli Kryszak i Chomiuk. Weszli Madrysz i Jakóbowski.
Zespoły wracają na boisko. Za chwilę zaczyna się druga połowa.

45' - Sędzia kończy pierwszą część meczu nie doliczając ani minuty. Na razie Zawisza zasłużenie prowadzi 1:0.
44' - Akcja Zawiszy zakończona strzałem Kony. Niestety niecelnym.
43' - Tym razem atak lewą stroną, ale dośrodkowanie Miki za dalekie.
42' - Akcja prawą stroną Kamińskiego. Do dośrodkowania dochodzi Lewicki, ale główkuje nad bramką.
40' - Kort dośrodkowywał do Surdykowskiego, ale napastnikowi Bytovii zabrakło pół metra, by dojść do podania.
39' - Akcję Zawiszy strzałem kończy Kamiński. Myli się o pół metra.
38' - Kolejna kontra Zawiszy, ale w ostatniej chwili Bąk wygarnia piłkę spod nóg Łukowskiego.
37' - Z dystansu strzela Kryszak. Piłka mija o metr poprzeczkę bramki.
36' - Kontra Zawiszy, ale Kaminski za mocno zagrywa do Łukowskiego i piłka trafia do Bieszczada
35' - Kolejne dwa rogi dla Zawiszy. Okres przewagi kończy słaba główką Nykiela.
34' - Dobra wrzutka Łukowskiego główkuje Drygas, ale Bieszczad popisuje się kapitalną interwencją.
34' - Na prawym skrzydle faul na Smektale 30 metrów od bramki.
32' - Zawiszanie starają się uspokoić grę i nie dać się sprowokować przez rywali.
30' - Rzut rożny dla Bytovii.
29' - Niebiesko-czarni szanują piłkę i rozgrywają ją na swojej połowie.
28' - Faul na Smektale wzbudza gwizdy publiczności Bytovii.
27' - Kolejna dobra akcja Zawiszy, ale sędzia dopatrzył się spalonego Kamińskiego.
26' - GOL! Zawisza prowadzi 1:0. "Drygi" pewnie w lewym róg, a bramkarz ląduje w prawym.
25' - Karny dla Zawiszy po faulu Chomiuka na Łukowskim.
24' - Kombinacyjna akcja zawiszan. Mica lekko podciął piłkę, Kamiński główką próbował lobować Bieszczada, ale pomylił się o pół metra.
23' - W odpowiedzi z prawego skrzydła strzela Chomiuk. Piłka ląduje na górnej siatce.
22' - Kolejna dobra akcja. Strzał Kamińskiego o pół metra mija bramkę Bytovii.
21' - Kontra Zawiszy zainicjowana przez Nykiela. Strzał Miki zablokowali obrońcy.
20' - Kolejna akcja bydgoszczan, ale strzał Nykiela za słaby i bramkarz łatwo łapie piłkę.
19' - Ładnie bita piłka przez Łukowskiego wypiąstkowuje Bieszczad.
18' - Po akcji Kamińskiego pierwszy rożny dla Zawiszy.
17' - Kolejna dobra akcja niebiesko-czarnych, ale znowu dośrodkowanie pada łupem bramkarza.
16' - Róg dla Bytovii.
16' - Dobra akcja Zawiszy, ale dośrodkowanie Smektały wybijają obrońcy z Bytowa.
14' - Dośrodkowanie Kryszaka za dalekie.
13' - Drygas fauluje Surdykowskiego 30 metrów od bramki Zawiszy.
12' - Faul na Smektale na środku boiska.
11' - Zawiszanie częściej przy piłce, ale nie udaje się im zawiązać akcji bramkowej.
10' - Zawiszanie chcą przenieść ciężar gry na połowę Bytovii. Uważnie wymieniają piłkę między sobą, by nie narazić się na stratę.
6' - Kontra Kony przerwana faulem. Bąk słownie upomniany przez sędziego.
5' - Główkował Surdykowski. Sapela przeniósł piłką na rzut rożny.
4' - Pierwszy rzut rożny dla Bytovii.
3' - Po chwili piłka w bramce Bytovii po strzale Lewickiego, ale w górę idzie chorągiewka asystenta i gol nie zostaje uznany, bo napastnik Zawiszy był na spalonym.
3' - Powinno być 1:0 dla Zawiszy. Sam na sam z Bieszczadem był Łukowski, ale strzelił prosto w nogę bramkarza Bytovii.
2' - W pobliżu pola karnego Zawiszy faulowany Łukowski
1' - Zaczynają gospodarze
0' - Obie drużyny już na boisku. Za chwilę pierwszy gwizdek.
0' - Rozgrzewka zakończona. Do rozpoczęcia meczu 8 minut.
0' - W Bytowie rozpętała się potężna ulewa!
0' - Rezerwowi Bytovia: Oszmaniec - Kożans, Szewczyk, Jastrzembski. Mandrysz, Lisowski, Jakóbowski; Rezerwowi Zawisza: Węglarz - Ciechanowski, Panajotow, Patejuk, Stawarczyk, Gajewski, Alawerdaszwili.
0' - Z chłodnego Bytowa wita wszystkich Dariusz Knopik. Zespoły właśnie zaczęły rozgrzewkę. Za chwilę podamy składy.

Trener Zawiszy po meczu z Rozjowem Katowice.