Bramkarz Arki Gdynia nie będzie miło wspominać meczu Gibraltar - Łotwa [wideo]

ŁŻ
Karolina Misztal
Reprezentacja Łotwy przegrała w niedzielę na wyjeździe z Gibraltarem 0:1. W drugiej połowie spotkania między słupkami stał golkiper Arki Gdynia, Pavels Steinbors.

W niedzielę w Gibraltarze, zarówno piłkarze jak i kibice reprezentacji narodowej, długo z pewnością nie poszli spać. A to dlatego, że drużyna zanotowała drugie zwycięstwo w historii oficjalnych spotkań. Gospodarze pokonali kadrę Łotwy 1:0.

W szeregach naszych sąsiadów na boisku pojawiło się trzech piłkarzy, którzy na co dzień występują w Lotto Ekstraklasie. I tak na murawie zameldowali się Valerijs Sabala z Podbeskidzia Bielsko-Biała, Igors Tarasovs ze Śląska Wrocław i bramkarz Arki Gdynia, Pavels Steinbors. Szczególnie rozczarowany po ostatnim gwizdku mógł być ten ostatni.

W 88. minucie Liam Walker wykonywał rzut wolny. Jego strzał nie był co prawda mocny, ale piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników stojących w murze i kompletnie zmyliła Steinborsa. Łotysz co prawda rzucił się jeszcze w jej kierunku, ale wpadła ona tuż przy słupsku. Można zatem powiedzieć, że zawodnik Arki miał niewielkie szanse na skuteczną interwencję.