Bramka Bodula i wygrana Lechii z Koroną Kielce

Tomasz Bołt
W sparingowym meczu rozegranym w Opalenicy Lechia pokonała innego przedstawiciela ekstraklasy - Koronę Kielce 3:2. Jedną z bramek dla biało-zielonych zdobył testowany Chorwat, Bodul. W pierwszej połowie na boisku pojawił się Vuk Sotirović.

Trener Tomasz Kafarski wciąż poszukuje napastnika. W meczu z Koroną zagrało trzech kandydatów na tę pozycję: Darko Bodul, Vuk Sotirović, a także nowy testowany przez Lechię zawodnik - 22-letni Krzysztof Bartoszak z Jaroty Jarocin. Szkoleniowiec biało-zielonych nie mógł z kolei skorzystać z usług kontuzjowanych Łukasza Surmy i Abdou Razacka Traore. Lechia zagrała na dwa składy, podobnie zresztą jak jej rywal.

Po pierwszej połowie był remis 1:1, choć początek należał do złocisto-krwistych, którzy za sprawą Pawła Sobolewskiego w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Na wyrównanie gdańszczanie potrzebowali zaledwie czterech minut. Do remisu doprowadził Bodul, który wykończył składną akcję całego zespołu.

Korona ponownie odzyskała prowadzenie w 66. minucie. W zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Kiercz. Lechia znów zdołała skutecznie odpowiedzieć. Krzysztof Bąk popisał się pięknym uderzeniem, bramkarz Korony nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Zwycięska bramka dla biało-zielonych padła po samobójczej bramce Tadsa Kijanskasa. Wybita przez Małeckiego piłka odbiła się od Litwina i wpadła do bramki. - Cieszy wygrana w tym spotkaniu. Mieliśmy przewagę, zwłaszcza w drugiej połowie. No i nasza gra była dojrzalsza - ocenił Jerzy Cyrak, drugi trener Lechii. W środę trener Kafarski podejmie decyzję w sprawie Darko Bodula i Vuka Sotirovicia. Wkrótce powinna wyjaśnić się również kwestia Michała Buchalika.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Sobolewski (19), 1:1 Bodul (23), 1:2 Kiercz (66), 2:2 Bąk (70), 3:2 Kijanskas (81-sam.)

Lechia (I połowa): Pawłowski - Pietrowski, Janicki, Kożans, Andriuskevicius - Popielarz, Poźniak, Bodul - Sotirović, Lukjanovs, Łuczak.

Lechia (II połowa): Małkowski - Deleu, Vućko, Bąk, Airapetian - Machaj, Nowak, Kacprzycki - Dawidowski, Sazankou, Bartoszak.

Korona (I połowa): Małkowski - Kuzera, Staňo, Malarczyk, Lisowski - Bąk, Vuković, Lech, Sobolewski - Korzym, Zieliński.

Korona (II połowa): Małecki - Lenart, Kiercz, Kijanskas, Cebula - Maliszewski, Jovanović, Lenertowski, Janiec (83' Jamróz) - Cichos, Michałek.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0