Bolesna porażka Atomu Trefla Sopot z Profi Credit Bielsko-Biała

KM
Siatkarki Atomu Trefla Sopot przegrały u siebie 2:3 z Profi Credit Bielsko-Biała i mają już tylko punkt przewagi nad tym rywalem, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Orlen Ligi.

Pierwszy set należał zdecydowanie do siatkarek z Bielska-Białej, które od początku przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. W pewnym momencie, gdy Atomówki doprowadziły ze stanu 11:15 do 14:16, wydawało się, że sopocianki mogą jeszcze odmienić losy partii. W końcówce jednak kompletnie się pogubiły i pierwszego seta przegrały 18:25.

Drugą odsłonę rozpoczęły od prowadzenia 3:0 i przez większą część seta utrzymywały dwu-trzypunktową przewagę. Potem wyszły na 18:13 i od tego momentu bez większych problemów zmierzały po wygraną. Ostatecznie w drugiej partii wygrały 25:20.

Trzecia zaczęła się zupełnie inaczej od poprzedniej, bo to Profi Credit prowadził 3:0. Bielszczanki utrzymywały przewagę do stanu 19:15. W tym momencie kompletnie stanęły i za chwilę było 20:19 dla Atomu Trefla. Szansy, którą dały im rywalki, Atomówki nie zmarnowały i wygrały tego seta do 21, wychodząc na prowadzenie 2:1 w meczu.

Tradycji stało się zadość i czwarty set rozpoczął się od prowadzenia 3:0. Tym razem ponownie lepsze na początku były Atomówki. Potem gra była bardzo zacięta, aż do stanu 19:16. Od tego momentu gospodynie zdobyły ledwie jeden punkcik i przegrały 20:25. Potrzebny był więc tie-break.

Tam zaczęło się od 4:2 dla Atomu Trefla, który potem prowadził jeszcze 7:5. Wówczas przyjezdne zanotowały jednak serię 5:0 i chociaż Atomówki starały się gonić, to nie odmieniły losów mecz. Przegrały tie-breaka 10:15, a w całym meczu poległy 2:3.

Atom Trefl Sopot - Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (18:25, 25:20, 25:21, 20:25, 10:15)

Atom Trefl: Gajewska, Mielczarek, J. Łukasik, Goliat, Damaske, Skorupa, Kulig (libero) oraz Mras, J. Łukasik, Bodasińska (libero)

Profi Credit: Handley, Staniucha-Szczurek, Pencova, Mikyskova, Mucha, Trojan, Wojtowicz (libero) oraz Skrzypkowska, Gryka