Bolesna porażka Arki na pożegnanie ekstraklasy

Piotr Wiśniewski
Grzegorz Mehring
W fatalnym stylu Arka żegna się z ekstraklasą. Jeszcze po pierwszej, bezbramkowej połowie, można było mieć nadzieję, że żółto-niebiescy powalczą o utrzymanie. Tymczasem w drugiej połowie Diaz otworzył worek z bramkami. Argentyńczyk zdobył trzy bramki, dwie kolejne dołożyli jego koledzy i Śląsk zdeklasował Arkę 5:0. Te pięć bramek to symbol upadku Arki. W klubie musi dojść do wielu zmian. Na postawę żółto-niebieskich wypadałoby spuścić zasłonę milczenia.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 5:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Diaz (46), 2:0 Diaz (63), 3:0 (Diaz 66), 4:0 Sztylka (82), 5:0 Kelemen (85-karny)

Śląsk: Kelemen - Wołczek (79' Dudek), Celeban, Spahić, Socha, Gancarczyk, Sztylka, Elsner, Sobota (73' Madej), Ćwielong, Diaz (74' Szewczuk).

Arka: Moretto - Noll, Żołnierewicz, Szmatiuk, Budziński (66' Siebert), Robakowski (59' Mawaye), Bożok, Glavina, Burkhardt (59' Giovanni), Ivanovski, Labukas

Żółte kartki: Elsner, Sztylka (Śląsk) oraz Robakowski (Arka).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 8500.

90+4 min. - Koniec meczu. Śląsk gromi Arkę 5:0.

90+3 min. - Niecelne uderzenie Szewczuka.

90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył trzy minuty.

85 min. - Pewnym strzałem z "11" metra popisał się bramkarz Śląska - Kelemen. Śląsk gromi Arkę 5:0!

84 min. - Rzut karny dla Śląska. Noll podciął w polu karnym Ćwielonga.

82 min. - Dariusz Sztylka podwyższa prowadzenie Śląska. Pomocnik wrocławskiej drużyny pokonał Moretto płaskim strzałem z rzutu wolnego. 4:0.

80 min. - Ostatnie dziesięć minut Arki w ekstraklasie.

75 min. - Z boiska schodzi bohater meczu - Cristian Diaz.

71 min. - Gdynianie wydają się już być pogodzeni ze swoim losem. Już tylko cud może sprawić, że Arka utrzyma się w ekstraklasie.

67 min. - Trzecia zmiana w Arce. Siebert za Budzińskiego.

66 min. - Arka na kolanach. Diaz zdobywa trzecią bramkę dla Śląska. 3:0.

63 min. - Diaz pogrąża Arkę. Kapitalne dośrodkowanie Gancarczyka, a Argentyńczyk technicznym uderzeniem głową pokonuje Moretto. 2:0. Arka coraz bliżej 1.ligi...

62 min. - Błąd techniczny Bożoka, który źle przyjął piłkę po zagraniu Macieja Szmatiuka z autu.

59 min. - Podwójna zmiana w Arce. Duarte za Burkhardta oraz Mawaye za Robakowskiego.

56 min. - Druga połowa to już dużo lepsze widowisko. Mecz ożywiła bramka Diaza i doping na trybunach.

51 min. - Szczęście po stronie Arki. Arbiter powinien podyktować rzut karny po faulu Nolla na Gancarczyku. Lewy obrońca Arki zamiast w piłkę trafił w nogi pomocnika z Wrocławia.

49 min. - Sobotta prostopadłym podaniem uruchomił kolegę z drużyny, ale sytuację odważnym wyjściem zażegnał Moretto.

46 min. - Fatalny błąd Nolla. Obrońca Arki wypuścił piłkę w kozioł, ta dotarła pod nogi Sobotty, ten odegrał do Diaza, który z bliska pokonał Moretto. 1:0 dla Śląska.

46 min. - Początek drugiej części meczu. Na Oporowskiej wrócił doping. W pierwszej połowie kibice Śląska w ramach ogólnopolskiego protestu nie dopingowali.

45+1 min. - Koniec pierwszej, słabej pierwszej połowy we Wrocławiu. Śląsk remisuje z Arką 0:0.

42 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska po rzucie rożnym. Atmosfera na trybunach udziela się piłkarzom. Ci tworzą senne widowisko.

41 min. - Na boisku dominuje walka i gra głównie w środku boiska. Tak na dobrą sprawę nic się nie dzieje.

34 min. - Mogło być 1:0 dla Arki. Pięknym strzałem zza "16" popisał się Burkhardt, piłka po drodze odbiła się od zawodnika gospodarzy i rzut rożny dla żółto-niebieskich.

33 min. - Noll z pierwszej piłki do Glaviny, ale w porę we wszystko wmieszał się defensor Śląska.

29 min. - Po okresie dobrej gry teraz tempo meczu wyraźnie spadło. Oba zespoły jakoś nie kwapią się do ataków. Arka umiejętnie odcina Śląsk od podań do swoich napastników.

24 min. - Po dośrodkowaniu Nolla niecelnie główkował Labukas.

22 min. - Parada Moretto po uderzeniu Ćwielonga. Po chwili uderzał także Gancarczyk i znów górą golkiper Arki.

20 min. - Ostre dośrodkowanie Ćwielonga z rzutu wolnego nie znajduje adresata.

19 min. - Żółtą kartką ukarany został Piotr Robakowski.

17 min. - Długie podanie do Diaza omal nie zakończyło się bramką dla Śląska. Argentyńczyk uderzał z ostrego kąta, a piłka poszybowała nad poprzeczką.

14 min.- Tym razem na posterunku Moretto, który złapał lekki strzał Elsnera zza pola karnego.

12 min.- Rzut wolny dla Arki. Burkhardt uderzył mocno po ziemi. Minimalnie obok słupka.

8 min. Dobre dośrodkowanie z lewej strony pola karnego w wykonaniu Nolla. Skuteczna interwencja Kelemena.

5 min. - Z rzutu wolnego uderzał Noll. Strzelił w mur złożony z piłkarzy Śląska Wrocław.

3 min. - Pierwsze minuty meczu we Wrocławiu pokazują, że Arka nie zamierza się bronić.

1 min. - Pierwszy gwiazdek sędziego.

Arka zagra dziś odważnie. Trener Straka nie ma zresztą nic stracenia. Jego zespół musi we Wrocławiu szukać bramki, która da im cenny punkt (punkty?). W ataku gdynian wystapią: Ivanovski i Labukas.

Śląsk: Kelemen - Wołczek, Celeban, Spahić, Socha - Gancarczyk, Sztylka, Elsner, Sobota, Ćwielong - Diaz.

Arka: Moretto - Robakowski, Szmatiuk, Żołnierewicz, Noll - Burkhardt, Budziński, Bożok, Glavina - Ivanovski, Labukas.