Bieg Niepodległości 2015 w Gdyni. Grycko i Krawczyńska na czele! [WYNIKI, ZDJĘCIA]

red.
Bieg Niepodległości 2015 z PKO Bankiem Polskim odbył się tradycyjnie 11 listopada w Gdyni. Bieg główny na dystansie 10 km wygrał Tomasz Grycko z Władysławowa. Najlepsza wśród kobiet była Marta Krawczyńska z Gdańska. Pobity został biegowy rekord frekwencji na Pomorzu!

(wideo:Szymon Szewczyk)

"W biegu głównym na dystansie 10-kilometrów wystartowało 6672 uczestników – to nowy, biegowy rekord frekwencji na Pomorzu" - podają organizatorzy.

Według wstępnych szacunków w cyklu 4-biegów PKO Grand Prix Gdyni linię mety przekroczyło dokładnie 24 139 uczestników. Na ten fantastyczny rezultat biegacze pracowali cały rok, startując kolejno w Biegu Urodzinowym (5608), Biegu Europejskim (5381), Nocnym Biegu Świętojańskim (6494) i Biegu Niepodległości (6656).

Bieg Niepodległości 2015 w Gdyni - WYNIKI

Rywalizacja o zwycięstwo rozstrzygnęła się pomiędzy Polakami. 10-kilometrową trasę wśród mężczyzn najszybciej pokonał Tomasz Grycko z Władysławowa (30:25). Drugi był Krzysztof Gosiewski z Ełku (30:32), a na najniższym miejscu podium stanął Marek Kowalski z Żukowa (30:33).

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Marta Krawczyńska z Gdańska (34:40). Jako druga linię mety pokonała Ewelina Paprocka z Obliwic (36:18), a trzecia była Małgorzata Szczerbińska z Malborka

Uczestnicy biegu stworzyli także biało-czerwoną flagę. Każdy na starcie otrzymał białą lub czerwoną koszulkę.

W ramach gdyńskiej imprezy, oprócz głównego biegu, odbyło się także 8 imprez towarzyszących. Młodzież i najmłodsi startowali w 4-biegach młodzieżowych. Odbyły się również 4-marsze nordic walking.

Jak informują organizatorzy, wstępnych szacunków od samego rana, w dodatkowych startach uczestniczyło ponad 2000 uczestników.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie