Bieg Niepodległości 2012 w Gdyni [ZDJĘCIA, FILM]

zaphod
Bieg Niepodległości w Gdyni
Bieg Niepodległości w Gdyni Tomasz Bołt
16-letni Sergii Rybak wygrał XV Bieg Niepodległości. Zawodnik KKB Finisz Kalisz pokonał dystans 10 kilometrów w czasie 30:01. Drugi na mecie, ze stratą zaledwie siedmiu sekund, był 31-letni Michał Smalec, reprezentujący Podlasie Białstyok. Najlepsza u kobiet okazała się Dominika Nowakowska z LKB im. Braci Petk Lębork. 27-letnia zawodniczka ukończyła bieg w czasie 35 minut i 20 sekund.

Trasa biegu wynosiła 10 km. Uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle. Wystartowali sprzed Akwarium Gdyńskiego i pobiegli ul. Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego, Bulwarem Nadmorskim i al. Jana Pawła II.

Bieg główny ukończyło aż 2885 biegaczy i biegaczek, co jest absolutnym rekordem biegów w Gdyni.