Ubiegłoroczne kursy cieszyły się ogromną popularnością Ubiegłoroczne kursy cieszyły się ogromną popularnością

Ubiegłoroczne kursy cieszyły się ogromną popularnością (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jest dobra wiadomość dla turystów podróżujących na Kaszuby i tych, co w wakacje wybierają się do Trójmiasta. W tym roku będzie ponownie uruchomione sezonowe połączenie kolejowe na trasie Gdynia-Kartuzy-Gdynia.

Pierwszy pociąg ma wyruszyć już 23 czerwca. W tym roku kursy, w przeciwieństwie do ubiegłorocznych, mają być wykonywane codziennie, a nie tylko w weekendy.

Połączenie Kartuz z Gdynią uruchomiono po raz pierwszy w ubiegłym roku przy współfinansowaniu samorządów województwa pomorskiego, gminy Kartuzy i powiatu kartuskiego.

W tym roku, aby kursy mogły się odbywać codziennie, gmina Kartuzy zamierza dołożyć do realizacji przedsięwzięcia 45 tys. zł. Ostateczną decyzję podejmą jednak radni, którzy zadecydują, jaką dotację przeznaczy gmina na ten cel.

- W maju odbędzie się procedura przetargowa, w której wyłoniony zostanie przewoźnik - informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. - Kursy relacji Gdynia-Kartuzy-Gdynia cieszyły się bardzo dużą popularnością.

Rozkład jazdy będzie znany już w połowie czerwca.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!