BCT Gdynia Marathon. Z Helu do Gdyni w 3 godz. 53 min. Pływacki maraton zwyciężył Petar Stoychev

kg
Czołowi na świecie pływacy długodystansowi wyruszyli w sobotę w trasę wpław przez Zatokę Gdańską, z Helu do Gdyni. Do pokonania mieli imponujący dystans ponad 18 km. Maraton wygrał Petar Stoychev, przepływając ten dystans w niecałe cztery godziny. Zobacz jak prezentowali się pływacy na mecie w Gdyni.

Zawodnicy, którzy zgłosili się do drugiej edycji BCT Gdynia Marathon, wyruszyli z Helu w sobotę o godz. 9 rano. Faworytem imprezy wśród mężczyzn był od początku Bułgar Peter Stoychev, jedenastokrotny pod rząd mistrz świata w pływaniu długodystansowym. Ten sam zawodnik dokonał także innego, niezwykłego wyczynu: w mniej, niż 7 godzin przepłynął kanał La Manche. Dystans z Helu do Gdyni pokonał w 3 godz. 53 min i zajął pierwsze miejsce.

Drugie miejsce zajął pływak z Australii Trent Grimsey. Jako trzecia dopłynęła kobieta – Amerykanka Christine Jennings. Polaków reprezentowali: Krzysztof Pielowski, Grzegorz Monczak, Sebastian Karaś, Jan Urbaniak i Grzegorz Radomski.

Codziennie rano najświeższe informacje z Gdyni prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!