Basket wygrał po raz drugi w lidze EEWBL

(stan)
Basket Gdynia pokonał Horizont Mińsk 67:56 (12:16, 13:12, 20:16, 22:12) w drugim meczu ligi EEWBL koszykarek.

Mecz Basketu z zespołem z Białorusi miał od początku wyrównany przebieg. Wynik się zmieniał i długo trudno było wskazać zespół, który zakończy to spotkanie zwycięsko. Pierwsza kwarta była dla zespołu Horizontu, który osiągnął cztery punkty przewahgi. Drużyna z Mińska utrzymywała przewagę i minimalnie wygrała pierwszą połowę spotkania.

Druga część meczu należała do podopiecznych Katarzyny Dydek. Trzecią kwartę gdynianki wygrały różnicą czterech punktów i objęły minimalne prowadzenie w meczu. Czwarta kwarta to już był popis gospodyń. Kiedy na minutę przed końcem pojedynku trafiła Aldona Morawiec drużyna Basketu uzyskała siedem punktów przewagi i już nie dała sobie wydrzeć zasłużone zwycięstwa. To druga wygrana gdynianek w lidze EEWBL.

Basket 90: Miłoszewska 18, Skerović 16, Grigalauskyte 13, Morawiec 12, Jakubiuk 6 oraz Podgórna 2, Rembiszewska 0, Puss 0

Horizont: Szilowicz 7, Ritsikawa 16, Ziuzkowa 9, Nadjeżka 10, Krecc 8 oraz Brych 2, Tsiruljewa 2, Panasiuk 0