Basket przegrał mecz w rozgrywkach EEWBL

(stan)
Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polska Press
Basket Gdynia przegrał w Rydze z Kibirkstisem Wilno 62:68 (13:21, 18:18, 23:16, 8:13) w pierwszym meczu rozgrywek EEWBL. W sobotę o godz. 14:30 Basket zagra z TTT Ryga.

Turniej w Rydze jest pierwszym z trzech rundy wstępnej Wschodnioeuropejskiej Ligi Koszykarek. Gdynianki mają za sobą mecz z zespołem z Wilna, który poprzedni sezon zakończył na piąty miejscu na Litwie, a w sobotę i niedzielę rozegrają kolejne dwa spotkania.

Po pierwszej kwarcie zespół z Wilna osiągnął osiem punktów przewagi i utrzymał ją do końca pierwszej połowy. W trzeciej kwarcie sygnał do ataku dała Agnieszka Bibrzycka i Basket przegrywał tylko 54:55. Jednak ostatnia odsłona należała do drużyny z Litwy, która odniosła zasłużone zwycięstwo.

Basket: A. Bibrzycka 19, Troina 9, Johnson 8, M. Bibrzycka 7, Skerović 2 oraz Kotnis 8, Podgóna 7, Jakubiuk 2, Suknarowska 0

Kibirkstis: Landry 20, Sarauskaite 13, Sniokaite 9, Juskaite 8, Sirsinaityte 2 oraz Kaminakyte 8, Horobets 2, Meskonyte 2, Bobinaite 2, Slavickaite 2, Donskichyte 0