Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Basen na Witominie z hydromasażem?

(Patsz)
Basen na Witominie powstał w 2008 roku
Basen na Witominie powstał w 2008 roku Patryk Szczerba
- Jesteśmy coraz bliżej instalacji specjalnych urządzeń, by na naszym basenie można było korzystać z hydromasażu - tłumaczy kierownik basenu działającego przy Zespole Szkół nr 7 w Gdyni Witominie.

Na razie przeprowadzane są specjalne badania marketingowe. To na ich podstawie zapadnie ostateczna decyzja o tym, czy hydromasaż pojawi się w ofercie basenu.W innych miejscach funkcjonuje on od kilku lat, ale przedstawiciele placówki deklarują, że pośpiech w wypadku Witomina był niewskazany

- Nie chcieliśmy robić niczego naprzód. Poczekamy, jaki będzie odzew klientów. Jeśli odniosą się do projektu pozytywnie, wtedy za zgoda pani dyrektor rozpoczniemy instalację - deklaruje Piotr Zawadzki.

Basen jest przystosowany do instalacji specjalnej dyszy w ścianie, dzięki której leżący na dnie giętki wąż będzie wypuszczał do góry wodę pod ciśnieniem pod różnym kątem i z różnych miejsc.

Obok ma znaleźć się poręcz ze stali nierdzewnej, dzięki której z hydromasażu będą mogli korzystać niepełnosprawni i starsi mieszkańcy.

Osobisty przewodnik dla turystów w Gdyni

- W zamierzeniu ma to być usługa rehabilitacyjna, dzięki której będą mogły być prowadzone zajęcia rehabilitacyjne, pomagające w powrocie do pełnej sprawności ruchowej - zaznacza Zawadzki.

Nie bez znaczenia jest fakt, że 25-metrowy basen, który powstał w 2008 roku i kosztował ok. 11 mln zł jest w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Co ważne, nie pozostaje takim tylko z nazwy. Wszystko dzięki projektowi „Bezpiecznie w lesie – bezpiecznie w wodzie”, którego organizacja była możliwa po wygraniu przez rady dzielnic z Witomina-Leśniczówki i Małego Kacka konkursu „Bezpieczna dzielnica”. W jego ramach odbywa się kurs na młodszego ratownika WOPR mini-kurs nurkowania oraz specjalne zajęcia dla niepełnosprawnych.

Co tydzień kilkanaście niepełnosprawnych osób uczęszcza na zajęcia, dzięki którym pod okiem instruktorów i wolontariuszy przełamują bariery związane z wodą oraz przechodzą formę rehabilitacji. - Dzięki zajęciom nie boje się już wody, a samo przebywanie na basenie daje mi dużo radości i pozwala stać się pewniejszym siebie - opowiada Marek, jeden z uczestników zajęć.

Invest Komfort chce grunty po Dalmorze

- Dla niektórych niepełnosprawnych pływanie bez zabezpieczeń jest trudne, ale liczy się zabawa i bezpieczne poruszanie się w wodzie, które uwalnia od wózków czy kul - tłumaczy Maciej Urbaniak, koordynator ds. osób niepełnosprawnych na tej pływalni, który choć porusza się na wózku, wciąż jest aktywny ruchowo .

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto