Rafał Rusiecki
Mecz Bałtyk Gdynia - Jarota Jarocin
Mecz Bałtyk Gdynia - Jarota Jarocin Przemyslaw Swiderski
3 liga. Bałtyk Gdynia w sobotę, 12 września zagrał ligowe spotkanie z Jarotą Jarocin. Było to zwieńczenie dnia, podczas którego biało-niebiescy świętowali 90 lat istnienia tego zasłużonego klubu. Na murawie stadionu miejskiego "Kadłuby" zanotowały remis z Janotą 1:1.

Bałtyk Gdynia 90-lecie klubu

Sobota, 12 września 2020 roku była wyjątkowa dla wszystkich sympatyków Bałtyku Gdynia. Biało-niebiescy obchodzili 90-lecie klubu. Z tej okazji w sąsiedztwie stadionu miejskiego przy ul. Olimpijskiej odbył się czterogodzinny festyn. Na boisku pojawili się także oldboje Bałtyku, którzy zmierzyli się z Polonią Warszawa - drużyną z 2000 roku, która wówczas zdobyła tytuł mistrza Polski. Górą byli zawodnicy ze stolicy, którzy wygrali 4:2. Obie drużyny umówiły się, że rozegrają dwie połowy po 30 minut.

Zwieńczeniem tego uroczystego dnia był mecz w ramach 3 Ligi z Jarotą Jarocin. Udało się zamknąć go dobrą klamrą, chociaż gospodarze przegrywali od 13 minuty po trafieniu Kacpra Szymankiewicza. Gola na wagę punktu, już w drugiej połowie, zdobył Michał Marczak.

Bałtyk zremisował, ale utrzymał trzecie miejsce w tabeli grupy II 3 Ligi. Na pierwsze wskoczyła natomiast Radunia Stężyca, która po 7 kolejkach ma bilans bramkowy 27:5!

Bałtyk Gdynia - Jarota Jarocin 1:1 (0:1)
Bramki:
0:1 Kacper Szymankiewicz (13), 1:1 Michał Marczak (63)

Bałtyk: Bartkowiak - Nowicki, Garbacik, Lengiewicz, Liberacki - Dziadkowiec, Biedrzycki (46 Poręba) - Gołuński, Goerke (79 Demiańczuk), Gułajski - Marczak

W sobotę rozgrywane były pozostałe mecze w 3 Lidze grupie 2. Popisała się w nich Radunia Stężyca, która mierzyła się z Flotą Świnoujście. Goście zaskoczyli naszą drużynę w 2 minucie, kiedy to po golu Pawła Iskry wyszli na prowadzenie. Na odpowiedź Raduni trzeba było czekać 36 minut, ale w kolejnych włosy z głowy rwał sobie już tylko bramkarz przyjezdnych. Drużyna ze Stężycy wygrała aż 8:1 (3:1). Bramki zdobyli: Sebastian Deja (2), Dawid Cempa (2), Damian Szuprytowski, Jakub Letniowski, Dawid Retlewski i Filip Burkhardt.

W innych spotkaniach pomorskie drużyny nie miały tyle powodów do zadowolenia. Gryf Wejherowo przegrał 0:1 z Gwardią Koszalin, a KP Starogard Gdański 1:3 z Unią Swarzędz. GKS Przodkowo zremisował natomiast 2:2 w Kołobrzegu z Kotwicą.