Atom Trefl pokonuje Tauron MKS

To nie był łatwy mecz dla Atomu Trefl. Zespół z Dąbrowy Górniczej postawił sopociankom wysokie wymagania. W czwartym secie Atomówki przegrywały już 20:23, a mimo to zdołały się podnieść, doprowadzić do remisu i w efekcie wygrać partię do 25, a cały mecz 3:1. MVP spotkania została wybrana Kinga Maculewicz.

Atom Trefl - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:23, 23:25, 25:13, 27:25)

Atom Trefl: Bełcik, Świeniewicz, Maculewicz, Fatiejewa, Ozsoy, Dziękiewicz, Maj (libero) oraz M.Śliwa, Nuszel, Sieczka.

Tauron MKS: Muhlsteinova, Szczurek, Plchotova, Żebrowska, Skowrońska, Lis, Strasz (libero) oraz Pura, Haładyn, Ikić, Kurnikowska, Liniarska.

Pomeczowe opinie:

Joanna Staniucha-Szczurek (kapitan Tauron-u MKS): Powiem nieco z innej beczki, że jestem dumna z zespołu. Udało nam się nawiązać walkę mimo ostatniego nawału spotkań. Z tego faktu bardzo się cieszymy. Teraz czeka nas chwila wytchnienia przed fazą play-off.

Dorota Świeniewicz (kapitan Atomu Trefl): Styl naszej gry nie zachwycił. Może to być po części spowodowane intensywnymi treningami, gdyż przygotowujemy się do Pucharu Polski i fazy play-off. Grałyśmy wolno, ospale, w niektórych momentach brakowało koncentracji. Cieszy jednak zwycięstwo za trzy punkty.

IV set 27:25

Cóż za wymiana! Atomówki kończą piłkę meczową i wygrywają seta do 25 i mecz 3:1.

Teraz to przyjezdne doprowadzą do remisu po 25.

Atomówki bronią pierwszą piłkę setową. 24:24.

Tauron kończy atak i prowadzi 24:23. Piłka setowa dla przyjezdnych.

Autowy atak przyjezdnych i remis po 23.

Świetny blok Koniecznej. 22:23.

Dwa proste błędy Atomówek i przyjezdne prowadzą różnicą trzech punktów. 20:23.

Atom się nie poddaje. Na zagrywce Bełcik. Z nią na zagrywce Atomówki zdobyły już trzy punkty z rzędu. 20:21.

Ten set niestety nie układa się po myśli gospodyń. O czas prosi Alessandro Chiappini. Jego podopieczne przegrywają bowiem 17:21.

Atomówki zbliżają się na dwa oczka i o czas prosi opiekun gości.

Czternasty punkt na koncie żółto-czarnych. 14:17.

Druga przerwa techniczna w czwartym secie i prowadzenie Dąbrowy 16:13.

Autowa zagrywka Liniarskiej. 13:15.

Brawa na trybunach za ambitną walkę Atomówek. Punkt zdobyły jednak dąbrowianki. 10:14.

Wciąż na prowadzeniu przyjezdne. 10:12.

Sprytnie pod siatką zachowała się Małgorzata Lis. Po jej punktach dąbrowianki prowadzą trzema punktami. 7:10.

Pierwsza przerwa techniczna w czwartym secie i na prowadzeniu 8:7 zespół gości.

Jesteśmy świadkami wyrównanego seta. 6:6.

As serwisowy Kingi Maculewicz. 5:4.

Nie myli się Aleksandra Liniarska. 3:4.

Atomówki szybko jednak niwelują straty i doprowadzają do stanu 2:2.

Dwupunktowe prowadzenie przyjezdnych na początku czwartego seta. 0:2.

III set 25:13

Skutecznym atakiem trzeciego seta kończy Katarzyna Konieczna.

Piłka setowa dla Atomu. 24:13.

Autowy atak drużyny gości. 22:10.

Atomówki są wyraźnie podrażnione przegranym drugim setem. W trzeciej partii bowiem sopocianki są w każdym elemencie siatkówki zdecydowanie lepsze od swoich rywalek, począwszy od zagrywki, bloku, a kończąc na skuteczności ataku. 20:9.

16:8 na drugiej przerwie technicznej.

Sopocianki zdobyły jak na razie dwa razy więcej punktów od dąbrowianek, w efekcie ich prowadzenie 14:7.

Ambitna obrona Świeniewicz niestety zakończona punktem dla przyjezdnych. 12:7.

Blok jest mocną stroną Atomówek w tym secie. Dzięki temu elementowi sopocianki mają już sześć punktów przewagi.

Na pojedynczym bloku Katarzyna Konieczna. 9:5.

Scenariusz trzeciego seta podobny do przebiegu pierwszej partii. Wówczas na przerwie technicznej podopieczne Alessandro Chiappiniego również prowadziły 8:4.

Problemy dąbrowianek z przyjęciem i szósty punkt dla Atomu.

Z trzypunktowej przewagi sopocianek nie zostało już nic. Skuteczny blok przyjezdnych i 3:3.

Świetne otwarcie Atomówek trzeciego seta. 3:0 dla gospodyń.

Maculewicz i 1:0 dla Atomu.

II set 23:25

Drugi set dla przyjezdnych.

Atomówki nie składają broni. 22:23.

Skuteczny atak przyjezdnych. Zespół z Dąbrowy Górniczej prowadzi dwoma punktami. 20:22.

I ponownie mamy remis. Tym razem 20:20.

Przy stanie 18:19 o czas prosi trener Alessandro Chiappini.

Wymiana punkt za punkt.

Blokiem powstrzymana kapitan Atomu - Dorota Świeniewicz. 17:17.

Przez blok dąbrowianek przebija się Świeniewicz. Na drugiej przerwie technicznej w drugim secie Atomówki prowadzą 16:15.

Kinga Maculewicz zdobywa 14 punkt dla Atomówek. Remis po 14.

Fatalnie myli się Świeniewicz i zespół z Dąbrowy prowadzi jednym punktem. 12:13.

Skuteczny atak z prawego skrzydła Karczmarzewskiej-Pury, która po chwili popisuje się asem serwisowym i doprowadza do remisu 10:10.

Dorota Świeniewicz zatrzymana przez blok Dąbrowy Górniczej. 8:7.

Na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie jest 8:5 dla gospodyń.

Atomówki wychodzą na jednopunktowe prowadzenie. 6:5.

Złe przyjęcie w szeregach Atomu i zespół gości prowadzi 4:2.

Lepsze otwarcie w drugim secie mają przyjezdne, które prowadzą 2:1.

I set 25:23

Pierwszy set dla gospodyń. Atomówki zatrzymały atak rywalek skutecznym blokiem.

Piłka setowa dla Atomu przy stanie 24:23.

Przyjezdne nie mylą się w ataku i wciąż utrzymuje się rezultat remisowy. 23:23.

Tauron MKS zdobywa trzy punkty z rzędu i w ten sposób doprowadza do remisu po 21.

Trzypunktowe prowadzenie Atomówek 21:18.

Ponownie w roli głównej Dziękiewicz. 19:17.

Zagrywkę psuje Plchotova i Atom prowadzi 17:15.

Niezastąpiona Świeniewicz kończy akcję sopocianek. 16:13 na drugiej przerwie technicznej.

Po ataku zespołu gości piłka ląduje na aucie. Atom prowadzi 15:13.

W odpowiedzi pojedynczy blok Ozsoy. 12:12.

Z lewego skrzydła atakował Neriman Ozsot, ale nadziała się na skuteczny blok przyjezdnych. 10:11.

Po akcji Dziękiewicz Atomówki odzyskują prowadzenie. 9:8.

I już remis po 8.

Atomówki popełniają proste błędy w obronie i ich przewaga topnieje do jednego "oczka". 8:7.

Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły udają się przy czteropunktowym prowadzeniu Atomu Trefl. 8:4.

Kapitalny pojedynczy blok Elonory Dziękiewicz. 7:3.

Autowy atak zespołu z Dąbrowy Górniczej. 6:3.

Świetna obrona Ozsoy nie uchroniła Atomówek przed utratą punktu. 3:2. Po chwili w siatkę atakuje Maculewicz. 3:3.

Przyjezdne mylą się w zagrywce. 3:1 dla gospodyń.