Atom Trefl liderem PlusLigi Kobiet!

Karolina Misztal
Niespodziewane wyniki w 8. kolejce PlusLigi Kobiet sprawiły, iż w razie zwycięstwa w wyjazdowym meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza Atomówki mogły wyjść na czoło tabeli. Podopieczne Alessandro Chiappiniego wykorzystały szansę i wygrały 3:1. Lepiej mecz rozpoczęły gospodynie, które po pierwszym secie prowadziły 1:0. Kolejne odsłony należały już jednak do sopocianek.

Z nieba do piekła. Z pewnością takie słowa oddają nastroje kibiców zgromadzonych w poniedziałkowy wieczór w Hali Centrum. Liczna, ponad dwutysięczna publiczność w pierwszym secie miała powody do zadowolenia.

Sopocianki w połowie premierowego seta prowadziły już 15:9, tymczasem gospodynie odrobiły straty i same uciekły Atomówkom na dwa punkty (18:16). Wówczas dała o sobie znać Neriman Ozsoy. Turczynka wybrana MVP spotkania popisała się dwoma asami serwisowymi i to Atom prowadził 20:18. Końcówka partii to już przewaga podopiecznych Waldemara Kawki. Pierwszy set więc dla gospodyń.

Role odwróciły się w kolejnych partiach. W drugim secie sopocianki początkowo nie potrafiły odjechać rywalkom, ale z czasem ich przewaga zaczęła rosnąć. To efekt skutecznej zagrywki, z którą MKS miał niemałe problemy. Atom wygrał do 20, a w całym meczu był remis 1:1.

Widać zabójcza końcówka poprzedniej partii podziała na Atomówki nad wyraz mobilizująco. Sopocianki kontynuowały efektowną grę z końcówki drugiego seta i już na początku trzeciego prowadziły różnicą kilku punktów. W miejscowym zespole coś zacięło się przy wyniku 11:15. A dla sprawnie funkcjonującej drużyny dowodzonej przez Alessandro Chiappiniego było to jak woda na młyn. Atom Trefl wręcz rozbił zespół z Dąbrowy, wygrywając do 13.

Jak zatem określić przebieg czwartego, a zarazem ostatniego seta? Rozpoczęło się od wyniku 1:8! Potem było 3:13. Tylko jakiś kataklizm mógł odebrać Atomówkom zwycięstwo. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Na dodatek przyjezdne świetnie czuły się na parkiecie. Z miejscowym zespołem Atom robił praktycznie, co chciał. Bezradne gospodynie tylko przyglądały się atomowym atakom sopocianek. Dziesiąty punkt w tej partii MKS zdobył po skutecznym bloku Aleksandry Liniarskiej. I z takim też dorobkiem team trenera Kawki zakończył czwarty set. Atomówki wygrały partię 25:10, a cały mecz 3:1.

Dzięki wygranej Atom Trefl awansował na pozycję lidera. Przodownictwa w tabeli sopocki zespół bronić będzie za tydzień, kiedy do Ergo Areny zawita Organika Łódź.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 1:3 (25:21, 20:25, 13:25, 10:25)

MKS: Lucie Muhlsteinova, Izabela Żebrowska, Ivana Plchotova, Małgorzata Lis, Joanna Staniucha- Szczurek, Natalia Kurnikowska, Krystyna Strasz (libero) oraz Agata Karczmarzewska-Pura, Matea Ikić, Marta Haładyn, Aleksandra Liniarska.

Atom Trefl: Izabela Bełcik, Meryem Boz, Amaranta Navarro Fernandez, Kinga Maculewicz, Neriman Ozsoy, Ewelina Sieczka, Paulina Maj (libero) oraz Natalia Nuszel, Magdalena Śliwa, Izabela Śliwa.

Pozostałe wyniki 8. kolejki PlusLigi Kobiet:

Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia - Stal Mielec 1:3, BKS Aluprof Bielsko-Biała - Gwardia Wrocław 0:3, Muszynianka Muszyna - AZS Białystok 2:3, Centrostal Bydgoszcz - Organika Łódź 3:1.