Atom Trefl bez szans w Bielsku-Białej

Tym razem Atomówki nie miały powodów do radości...
Tym razem Atomówki nie miały powodów do radości... T. Bołt
Pierwszą porażkę w rozgrywkach PlusLigi Kobiet poniosły zawodniczki Atomu Trefl Sopot. Atomówki udały się do Bielsko Białej, gdzie nie sprostały miejscowemu BKS Aluprof. Bielszczanki nie dały podopiecznym trenera Alessandro Chiappiniego większych szans łatwo wygrywając w trzech setach. W drugiej partii gospodynie straciły tylko 12 punktów.

- Moje myśli będą krążyć na czekających nas w styczniu ciężkich spotkaniach, kluczowych dla układu tabeli - mówił przed świętami trener Alessandro Chiappini. Opiekun Atomówek zdawał bowiem sobie sprawę z czekających jego podopiecznych w styczniu ciężkich spotkań z zespołami, których celem podobnie jak sopocianek jest medal. Pierwszym przystankiem na tej wyboistej drodze była Bielsko-Biała i starcie z mistrzyniami kraju.

Po pierwszych, czterech meczach tego sezonu Atom Trefl miał na koncie komplet zwycięstw. Seria wygranych sopockiej drużyny za trzy punkty została dopiero zastopowana we Wrocławiu. Miejscowa Gwardia urwała wówczas sopociankom dwa sety. Aluprof tak udanego startu nie miał, ale ostatnio obrończynie mistrzowskiego tytułu grają coraz lepiej, czego efektem jest choćby pokonanie na wyjeździe Dinama Bukareszt. To zwiastowało ogromne emocje.

Dramaturgii temu spotkaniu dodawał fakt, iż przed tym sezonem dwie zawodniczki BKS-u postanowiły kontynuować swoją karierę nad morzem i zasiliły szeregi Atomu Trefl. Mowa tu o Dorocie Świeniewicz i Elonorze Dziękiewicz. Z pewnością obie nie spodziewały się tak bolesnego powrotu do Bielsko-Białej.

Jeszcze początek meczu wróżył spore emocje. Gospodynie prowadziły 11:9, ale po chwili ich przewaga zaczęła systematycznie rosnąć. Przełomowym momentem tej partii było nieporozumienie w szeregach Atomówek na linii Ozsoy-Maj. W tym momencie Aluprof zdobył bowiem 13 punkt, by na drugiej przerwie technicznej prowadzić 16:11. Mistrzynie Polski umiejętnie kontrolowały grę, nie dając sopociankom cienia szans na odrobienie strat w premierowym secie. Partię skutecznym atakiem zakończyła Bamber.

Jeszcze mniej emocji było w kolejnym secie. Gospodynie szybko uciekły na 8:3. Starający się ratować sytuację włoski trener Atomu Trefl próbował roszad w składzie. Zmienniczki nie potrafiły jednak odwrócić losów rywalizacji. Przy stanie 16:10 bielszczanki zdobyły trzy punkty z rzędu, bez żadnej straty i stało się jasne, że tej partii przegrać nie mogą. Bezradne Atomówki zostały zdemolowane w drugim secie, którego przegrały do 12.

Cień szansy na zwycięstwo pojawił się na moment w trzeciej odsłonie meczu. Sopocianki bowiem dobrze rozpoczęły seta. Niestety był to tylko łabędzi śpiew teamu Chiappiniego. Więcej argumentów miały po swojej stronie bielszczanki. Atomówki przegrały tym samym w trzech setach i poniosły bolesną porażkę. A już w następny weekend do Ergo Arena przyjeżdża Musznianka Muszyna. Pierwszy egzamin oblany. Jak będzie w drugim przypadku?

BKS Aluprof - Atom Trefl 3:0 (25:19, 25:12, 25:21)

BKS Aluprof: Katarzyna Skorupa, Natalia Bamber, Joanna Frąckowiak, Karolina Ciaszkiewicz, Berenika Okuniewska, Jolanta Studzienna, Agata Sawicka (libero) oraz Magdalena Matusiak, Anna Kaczmar.

Atom Trefl: Izabela Bełcik, Simona Rinieri, Kinga Maculewicz, Neriman Ozsoy, Dorota Świeniewicz, Amaranta Navarro Fernandez, Paulina Maj (libero) oraz Katarzyna Konieczna, Magdalena Śliwa, Ewelina Sieczka, Meryem Boz.

MVP: Katarzyna Skorupa.