Asseco wygrało po raz siódmy

(stan)
Asseco Gdynia wygrało z AZS Koszalin 71:63 w meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi.

Trenerem AZS Koszalin jest David Dedek, były szkoleniowiec Asseco, ale po meczu w Gdyni nie mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych. To gospodarze dominowali na parkiecie od początku spotkania, obejmując kilkupunktowe prowadzenie, a pierwszą połowę wygrali 39:32. Największy wkład w ten wynik mieli Filip Matczak, Przemysław Żolnierewicz i Anthony Hickey.

Trzecia kwarta to znowu dominacja koszykarzy Asseco, którzy pozwolili rywalom w tej odsłodnie zdobyć zaledwie dziewięć punktów. AZS był bezradny, a przewaga gdynian sięgnęła już 13 punktów. Dopiero w czwartej kwarcie zawodnicy z Koszalin ruszyli do odrabiania strat, ale to było za późno. Wprawdzie kilka punktów odrobili, ale gospodarz enie dali sobie odebrać zasłużonej wygranej. Już siódmej na dziesięć meczów w Tauron Basket Lidze.

Asseco Gdynia - AZS Koszalin 71:63 (20:15, 19:17, 15:9, 17:22)

Asseco: Żołnierewicz 16, Hickey 14, Kowalczyk 12, Matczak 10, Parzeński 9, Frasunkiewicz 8, Kaplanović 2, Szczotka 0, Morozow 0

AZS Koszalin: James 31, Auda 6, Dąbrowski 6, Łukasiak 5, Walton 4, Mielczarek 4, Dymała 2, Walker 2, Witliński 2, Austin 1, Wadowski 0.