Asseco wciąż zachwyca i wygrywa [ZDJĘCIA]

(stan)
Koszykarze Asseco Gdynia pokonali Turów Zgorzelec i kontynuują znakomitą serię.

Krzysztof Szubarga z Asseco wciąż prezentuje wysoką formę, to i gdynianie świetnie sobie radzą w rozgrywkach ligowych. Tak samo było w meczu z Turowem Zgorzelec, w którym to goście byli faworytami. Tymczasem gdynianie już pierwszą kwartę zagrali kapitalnie i w efekcie wygrali ją aż 26:11. Zaskoczeni goście nie zamierzali się jednak poddać. Gospodarze starali się kontrolować mecz, ale przed przerwą ich przewaga zmniejszyła się d siedmiu punktów. Potem jednak utrzymywali bezpieczny dystans i tak było do czwartej kwarty. W niej goście ze Zgorzelca zmniejszali stratę i nawet objęli prowadzenie. Koszykarze Asseco na szczęści szybko się otrząsnęli i końcówka spotkania należała już do nich. Dla gdyńskiego zespołu to już szóste zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach.

Asseco Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 74:68 (26:11, 16:24, 12:10, 20:23)

Asseco: Szubarga 19, Witliński 16, Żołnierewicz 14, Matczak 11, Szczotka 10, Szymański 6, Ponitka 0, Konopatzki 0, Jankowski 0, Czerlonko 0, Put 0, Frąckiewicz 0.

PGE Turów: Borowski 16, Ikowlew 15, Michalak 10, Carter 9, Bochno 6, Archibeque 4, Kostrzewski 2, Nikolić 2, Jackson 2, Gospodarek 2.