Asseco Prokom znów pewnie zwycięża AZS Koszalin 106:82

(Patsz)
Gracze Asseco Prokomu w drugim meczu pewnie pokonali drużynę AZS Koszalin 106:82 i są o krok od awansu do półfinału rozgrywek Tauron Basket Ligi.

Mecz miał jednostronny przebieg praktycznie od początku. Choć pierwsi punkty zdobyli gracze z Koszalina. Gdynianie jednak szybko odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie 4:2. Później rozpoczęło się konsekwentne powiększanie przewagi przez graczy Asseco Prokomu. Po czterech punktach z rzędu zdobytych przez wprowadzonego chwilę wcześniej na parkiet Ronniego Burrella gdynianie już w ósmej minucie prowadzili 26:14. Po 10 minutach było 33:27 dla Asseco Prokomu, dlatego wydawało się, że walka o zwycięstwo będzie jednak trwała do samego końca.

Druga kwarta to niesamowita walka na parkiecie. Punkty zdobywali zawodnicy obydwu drużyn. W pewnym momencie gracze z Koszalina zbliżyli się do mistrzów Polski na odległość czterech punktów. Wtedy gdynianie wzięli się jednak do roboty i po trzypunktowych rzutach Witki i Eldridge'a w 16 minucie uzyskali prowadzenie 51:37. Po 20 minutach było 62:48 dla Asseco Prokomu, choć w końcówce tej części gry gospodarze oddali nieco pola przyjezdnym. W pierwszej części najskuteczniejszym zawodnikiem Asseco Prokomu był Robert Witka, który zdobył 16 punktów. W ekipie z Koszalina najskuteczniejsi byli Frasier i Reese. Rzucili po 12 punktów.

Następne kwarty to nadal dominacja Asseco Prokomu. W 23 minucie meczu było 69:50 dla gdynian. Wtedy koszalinianie po raz ostatni rozpoczęli pościg za koszykarzami z Gdyni jednak szybko zatrzymany przez skuteczne rzuty Ratko Vardy. Piotr Szczotka trafił rzuty wolne. Ostatecznie Asseco Prokom wygrywał po 30 minutach 83:62.

Goście w czwartej kwarcie byli od początku skuteczniejsi, jednak to nie wystarczyło, by zagrozić gdynianom. Ci po raz trzeci w meczach z AZS Koszalin przekroczyli barierę 100 punktów. Na 55 sekund przed końcem meczu uczynił to Tonny Adams. Rzutem za 3 punkty złamał granicę 100 punktów zdobytych przez mistrzów Polski. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 106:82. Najwięcej punktów dla gdynian zdobył Robert Witka 19. Dla AZS-u najlepiej punktował Reynolds

Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin 106:82 (33:27, 29:21, 21:14, 23:20)

Asseco Prokom: Witka 19, Varda 14, Eldridge 13, Szczotka 10, Widenow 6 - Szubarga 17, Burrell 13, Adams 11, Hrycaniuk 3, Frasunkiewicz 0.
AZS Koszalin: Reynolds 21, Frazier 17, Reese 12, Śnieg 9, Milicić 9 - Bogavać 6, Łopatka 2, Bartosz 2, Arabas 4, Gibaszek 0, Bieg 0.