18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Asseco Prokom - Turów Zgorzelec 76:71. Asseco mistrzem Polski!

Asseco Prokom mistrzem Polski! W siódmym decydującym spotkaniu gdynianie pokonali na własnym parkiecie Turów Zgorzelec 76:71 i sięgnęli po mistrzowską koronę. Tytuł został więc w Gdyni. Jak w całej finałowej rywalizacji, tak i teraz nie zabrakło emocji i walki do końca. Choć podopieczni Tomasa Pacesasa w połowie czwartej kwarty prowadzili różnicą 16 punktów to ambitni goście z Turowa doprowadzili do nerwowej końcówki. Sprawę przesądziły skutecznie egzekwowane przez Asseco Prokom rzuty wolne.

Asseco Prokom Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 76:71 (24:9, 14:17, 12:15, 26:30)

Asseco Prokom: Ronnie Burrell 12, Daniel Ewing 11, Courtney Eldridge 10, Krzysztof Szubarga 9, Ratko Varda 8, Filip Widenow 8, Adam Hrycaniuk 6, Qyntel Woods 5, Piotr Szczotka 5, Przemysław Frasunkiewicz 2.

PGE Turów: Daniel Kickert 18, David Jackson 17, Konrad Wysocki 12, Torey Thomas 9, Michał Gabiński 6, Michael Kuebler 5, Bartosz Bochno 3, Robert Tomaszek 1, Marko Brkić 0.

Zobacz co po meczu powiedzieli trenerzy i zawodnicy

Stan rywalizacji: 4:3 Asseco Prokomu Gdynia, który zostaje mistrzem Polski!

IV kwarta 76:71

Koniec meczu. Asseco Prokom wygrywa 76:71 i zostaje mistrzem Polski!

75:71 na 9 sekund przed końcem. Walka trwa...

Jeden wolny trafia także Szubarga. 74:69. Do końca meczu 19 sekund.

Jackson wykorzystuje tylko jeden wolny. 73:69.

Widenow w ważnym momencie trafia dwa rzuty wolne. 73:68.

Ambitni goście dochodzą Prokom na tylko trzy punkty. 71:68 na minutę przed końcem.

Na linii rzutów wolnych staje Torey Thomas, który skutecznie egzekwuje trzy na trzy rzuty wolne. 71:66. Minuta i 35 sekund do końca.

Po podaniu Vardy dwa punkty zdobył Szczotka. Odpowiedział Gabiński. 69:64. Do końca meczu minuta i 40 sekund.

Punkty Jacksona zaliczone. 67:62.

Wysocki trafił dwa na dwa rzuty wolne. 64:55 na trzy minuty i 26 sekund przed końcową syreną meczu.

Ewing podał wprost w ręce Toreya Thomasa, który wychodził sam na sam z koszem. Po drodze sfaulował go jednak Szczotka. Akcję Turowa skutecznie wykończył Kickert. 64:50.

Efektowny przechwyt i efektowne zakończenie akcji w wykonaniu Widenowa. 64:48. Do końca meczu nieco ponad pięć minut.

Festiwal trójek w Gdyni. Wcześniej wspomnieliśmy już o Widenowie, następnie za trzy trafił także Kickert, a potem Ewing. 62:48.

Zza linii 6,75 trafia Filip Widenow. 59:45.

Do 11 punktów przewagę Asseco Prokomu powiększa Burrell. 56:45 na nieco ponad sześć i pół minuty przed końcem meczu.

Dwa punkty zdobywa Daniel Kickert. 54:45.

Za piąty faul boisko opuszcza Robert Tomaszek. 52:41.

III kwarta 50:41

Ostatnia akcja tej kwarty należała do Courtney'a Eldridge' a. 50:41.

W nieszablonowy sposób z półdystansu trafił Daniel Ewing. 48:40 na niespełna półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Szczotka wyprowadza Asseco na dziewięciopunktowe prowadzenie 46:37. Po chwili skuteczne wejście pod kosz w wykonaniu Jacksona i 46:39.

Za trzy Krzysztof Szubarga. 42:35. Do końca trzeciej kwarty pięć minut i 35 sekund.

Jackson - dwa na dwa rzuty wolne. 39:35.

Trzecią kwartę otwiera David Jackson. Po chwili dwa punkty zdobywa Wysocki. Trójką poprawia Jackson i Asseco Prokom prowadzi już tylko 38:33 w 22. minucie.

II kwarta 38:26

Gdynianie w końcu zdobywają punkty po ponad czterominutowym impasie rzutowym! Skutecznie w ataku zachował się Adam Hrycaniuk. 38:24. Do końca drugiej kwarty 14 sekund.

Złe zagranie w ataku Ronnie Burrella. Akcja gości przy stanie 36:24.

"Trójka" Daniela Kickerta. 36:24. Do końca pierwszej połowy dwie minuty i 14 sekund. O czas prosi trener gdynian - Tomas Pacesas.

Efektowne wejście pod kosz Szubargi, niestety nie zakończone zdobyciem punktów. Z dystansu myli się również Szczotka. 36:21.

Po trójce Thomasa przewaga gdynian zmalała do 15 punktów. 36:21 w połowie drugiej kwarty.

Rośnie prowadzenie mistrzów Polski. W tym momencie Asseco ma na swoim koncie 34 punkty, podczas gdy goście 14.

Burrell trafia oba rzuty wolne. 30:12.

Hrycaniuk zdobywa dwa "oczka" i Asseco Prokom prowadzi już 32:14 w 12. minucie meczu.

Bochno za trzy. 28:12.

Świetna akcja Eldrgidge'a. Najpierw zdobył dwa punkty, a potem zebrał piłkę po swoim niecelnym rzucie wolnym. 26:9.

I kwarta 24:9

Dwa punkty Ewinga z linii rzutów wolnych. 24:8.

Kickert myli się z dystansu. Tym samym odpowiada Piotr Szczotka. Do końca pierwszej kwarty 46 sekund.

Varda w akcji dwa plus jeden. 22:8. Do końca pierwszej kwarty dwie minuty i pięć sekund.

Dwa punkty Ratko Vardy. 20:6.

Równo z syreną oznaczająca koniec akcji za trzy trafił Daniel Ewing. 18:6. Za nami nieco ponad sześć minuty gry.

Kickert nie myli się na linii rzutów wolnych. Trójkowa odpowiedź Woodsa. 13:4.

Za trzy celnie przymierzył Szubarga. 10:2 i o czas prosi trener Jacek Winnicki.

Efektowna akcja Burrella, który spod samego kosza jedną ręką wsadził piłkę do kosza. 7:2 po trzech minutach gry.

Trójka Burrella. 5:2.

Pierwsze punkty w meczu zdobywa Wysocki. Skutecznie odpowiada Hrycaniuk. 2:2.