Asseco Prokom o jeden krok od finału

Piotr Wiśniewski
Asseco Prokom kontra Energa Czarni Słupsk 87:78 . Już tylko jedno zwycięstwo dzieli podopiecznych Tomasa Pacesasa od udziału w finale play-off Tauron Basket Ligi. We wtorek gdynianie po raz trzeci wygrali z Czarnymi Słupsk i drugi raz w ich hali. Asseco Prokom zwyciężyło w hali Gryfia 87:78 i w rywalizacji do czterech wygranych prowadzi 3:1.

Czarni Słupsk - Asseco Prokom Gdynia 78:87 (25:29, 20:18, 13:27, 19:13)

Energa Czarni: Jerel Blassingame 19, Ermin Jazvin 12, Mantas Cesnauskis 11, Wojciech Szawarski 9, Paweł Leończyk 9, Zbigniew Białek 9, Bryan Davis 6, Krzysztof Roszyk 2, William Avery 1.

Asseco Prokom: Daniel Ewing 17, Robert Witka 16, Filip Widenow 14, Krzysztof Szubarga 10, Ronnie Burrell 10, Tommy Adams 7, Adam Hrycaniuk 7, Courtney Eldridge 4, Piotr Szczotka 2, Przemysław Frasunkiewicz 0.

Stan rywalizacji: 3:1 dla Asseco Prokomu Gdynia

IV kwarta 78:87

Koniec meczu. Asseco Prokom wygrywa w Słupsku 87:78.

Na linii rzutów wolnych nie myli się Filip Widenow. 78:85 na 12 sekund przed końcem meczu.

Dwa punkty Roszyka. 78:83.

Dwupunktowa akcja Witki. 74:83. Do końca meczu minuta i 22 sekundy.

Trójka Daniela Ewinga. 72:81.

Hrycaniuk opuszcza parkiet za piąty faul.

Do końca meczu 4 minuty. Czarni w czwartej kwarcie prezentują się o niebo lepiej niż w trzeciej odsłonie meczu.

Hrycaniuk wykorzystał dwa rzuty wolne. 70:78.

70:76 na nieco ponad 5 minut przed końcem meczu.

Świetne podanie Blassingame'a do Jazvina, który trafia spod kosza. 68:76.

Trójka Adamsa. 63:76.

Czarni na początku czwartej kwarty zaczynają odrabiać straty. 63:74.

Gdynianie są blisko trzeciego zwycięstwa w rywalizacji z Czarnymi. Przed ostatnimi 10 minutami gry mistrzowie Polski mają 15 punktów zaliczki.

III kwarta 59:74

Skuteczna dobitka Burrella po niecelnym wejściu pod kosz Tommy Adamsa. 58:74.

Burrell akcję Asseco kończy wsadem. Rośnie przewaga mistrzów Polski. 58:72.

Szubarga zmylił Blassingame'a i trafił za trzy. 57:69 w 18. minucie meczu.

Blassingame 1/2 rzuty wolne. 55:64.

Widenow na linii rzutów wolnych. W 26. minucie spotkania gdynianie prowadzą 62:53.

Trójka Szawarskiego. 51:58 w połowie trzeciej kwarty.

Przewaga mistrzów Polski wzrasta już do 10 punktów. 48:58.

Dwa punkty Cesnauskisa. 48:56.

Kolejne punkty Witki. 46:54.

W 22. minucie Asseco Prokom prowadzi 52:46.

Nie pomylił się natomiast Robert Witka. 46:50.

Blassingame chybił z dystansu. 46:47.

II kwarta 45:47

Koniec pierwszej połowy. 45:47.

Z dystansu trafił Bułgar Widenow. 43:47.

Dwa punkty Ronnie Burrella. W 18. minucie spotkania na tablicy świetlnej widnieje wynik 43:44.

Dwie skuteczne akcje Szubargi. Rozgrywający mistrzów Polski najpierw dokładnym podaniem obsłużył kolegę z drużyny, po czym sam wykończył atak Asseco Prokomu. 41:42.

Ewing tym razem myli się z dystansu. 39:38 na nieco ponad trzy minuty przed końcem drugiej kwarty.

Trójka Krzysztofa Szubargi. Gdynianie odzyskali prowadzenie. 37:38.

Dwa punkty Jerela Blassingame'a. 35:32. Za trzy trafia Widenow i remis po 35.

Davis doprowadza do remisu 32:32, a po chwili gospodarze pierwszy raz w tym meczu obejmują prowadzenie 33:32.

Trzypunktowy rzut Zbigniewa Białka. W 13. minucie mistrzowie Polski prowadzą jednym punktem - 32:31.

Niesamowity w tym meczu Ewing zdobywa swój 10 punkt. Asseco Prokom prowadzi 32:28.

Za trzy trafił Cesnauskis. 28:29 w 11. minucie meczu.

I kwarta 25:29

Szubarga trafił dwa rzuty wolne. 23:29.

Tym samym odpowiada Adams. 20:27.

Trójka Szawarskiego i Czarni niwelują większość strat. 20:24.

15:24 w 8. minucie meczu.

Piąte w tej kwarcie przewinienie gdynian. Rzuty wolne dla Czarnych Panter. Davis trafił tyko jedną z dwóch prób. 14:22 w 7. minucie meczu.

Mantas Cesnauskis celnie przymierzył zza linii 6,75. 13:20.

Blassingame zdobywa 10 punkt dla Czarnych. 10:20.

Na linii rzutów wolnych staje Adam Hrycaniuk. Środkowy gdynian trafia oba rzuty. 6:20.

Druga trójka Witki. 6:18. Cztery i pół minuty gry w pierwszej kwarcie za nami.

Jak na razie bardzo dobre zawody Ewinga. Kapitan Asseco Prokomu gra na 100% skuteczności. 3:15.

Po punktach Daniela Ewinga jest 10:3 dla mistrzów Polski.

Pierwsze punkty dla Czarnych rzutem za trzy zdobywa Blassingame'a.

Świetne otwarcie meczu w wykonaniu mistrzów Polski. Asseco Prokom po dwóch minutach prowadzi już 7:0.