Asseco nie dało rady Czarnym [ZDJĘCIA]

(stan)
Energa Czarni Słupsk pewnie wygrali koszykarskie derby w Gdyni z Asseco 86:66 w Tauron Basket Lidze.

Ten mecz był okrzyknięty jako hit kolejki w Tauron Basket Lidze. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że gospodarze będą aż tak źle dysponowani. To sprawiło, że całe spotkanie toczyło się pod dyktando gości ze Słupska.

Koszykarze Asseco prezentowali się wyjątkowo słabo w obronie, a dzięki temu rywale nie mieli problemów ze zdobywaniem punktów. Zawodnicy Energi Czarnych w tym spotkaniu zanotowali aż 22 straty, a i tak odnieśli pewne zwycięstwo. Za to prezentowali świetną skuteczność i aż jedenaście razy trafili za trzy punkty.

W zespole Czarnych jak zwykle świetną partię rozgrywał Jerel Blassingame, a skutecznie punktował pod koszem Cheikh Mbodj. To był klucz do zwycięstwa. Goście ze Słupka szybko wpracowali sobie porzewagę, a po ierwszej połowie prowadzili 39:32. W drugiej części spotkania dominowali jeszcze wyraźniej i ta przewaga rosła z minuty na minutę.

W Asseco zawiedli czołowi gracze. Nawet Anthony Hickey grał poniżej możliwości. I choć był najskuteczniejsyzm graczem w gdyńskim zespole, to większość punktów zdobywał wtedy, gdy porażka była już praktycznie przesądzona.

Asseco Gdynia - Energa Czarni Słupsk 66:86 (20:25, 12:14, 18:22, 16:25)

Asseco: Hickey 18, Kaplanović 10, Parzeński 9, Szczotka 9, Frasunkiewicz 5, Kowalczyk 5, Matczak 4, Żołnierewicz 4, Czerlonko 2, Morozow 1, Ahmedović 0, Kobylinskij 0

Czarni: Mbodj 17, Blassingame 12, Mokros 12, Borowski 12, Surmacz 11, Zywert 6, Campbell 6, Seweryn 5, Harper 5