Asseco i Trefl wygrywały po dramatycznych końcówkach!

RR
Asseco wygrało pierwszy mecz wyjazdowy, a Ovidijus Galdikas zdobył 9 punktów
Asseco wygrało pierwszy mecz wyjazdowy, a Ovidijus Galdikas zdobył 9 punktów Przemyslaw Swiderski
Cóż to były za emocje. Nasze drużyny koszykarskie z Sopotu i Gdyni do ostatnich sekund musiały drżeć o wynik. Na szczęście wyszły obronną ręką z opresji. Asseco zdołało wygrać 66:63 w Tarnobrzegu, a Trefl 66:65 w Koszalinie.

W przypadku gdynian można powiedzieć, że... do ośmiu razy sztuka. Siedem wcześniejszych meczów wyjazdowych kończyli bowiem porażkami. W sobotę niewiele brakowało, a roztrwoniliby zbudowaną po trzech kwartach przewagę. W decydującej kwarcie wyraźnie opadli bowiem z sił, co mogło ich kosztować stratę punktów.

Z kolei Trefl nie ma aż tak dużych doświadczeń w grze na obcych parkietach. To było dopiero czwarty występ sopocian poza Ergo Areną. Oni z kolei skutecznie gonili rywali i tuż przed końcową syreną mieli o jeden punkt więcej.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 65:66 (20:13, 18:15, 12:19, 15:19)