Asseco Gdynia rozgromiło Anwil Włocławek

(stan)
Tomasz Bołt/Polskapresse
Koszykarze Asseco Gdynia pewnie pokonali przed własną publicznością drużynę Anwilu Włocławek w meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi.

Asseco rozegrało świetne spotkanie gromiąc Anwil Włocławek 100:65 (28:10, 27:20, 17:20, 28:15). Gospodarze prezentowali się bardzo dobrze i skutecznie od samego początku pojedynku. Przy nich koszykarze Anwilu byli jak zagubieni we mgle. Już po pierwszej połowie gdynianie prowadzili aż 55:30. W trzeciej kwarcie na krótko inicjatywę przejął Anwil. To jednak na tyle rozdrażniło graczy Asseco, że w czwartej kwarcie dobili rywali z Włocławka wygrywając ją aż 28:15. W całym meczu gospodarze zdobyli aż 100 punktów, a popisową partię rozegrał A. J. Walton.

Asseco: Walton 22, Frasunkiewicz 15, Szczotka 13, Matczak 13, Kowalczyk 11, Galdikas 8, Żołnierewicz 6, Radosavljević 6, Parzeński 4, Szymański 2, Czerlonko 0, Paredes 0.

Anwil: Simon 23, Surmacz 12, Wysocki 8, Witliński 7, Hajric 6, Eitutavicius 4, Crosariol 3, Raczyński 2, Krajniewski 0, Vaughn 0, Jankowski 0.