Asseco Gdynia poległo w Szczecinie

ŁŻ
Na zdjęciu: koszykarze Asseco Gdynia
Na zdjęciu: koszykarze Asseco Gdynia Piotrhukalo
Koszykarze Asseco nie sprostali w Szczecinie drużyna Kinga. Gdynianie polegli w piątek w starciu z tym rywalem 87:90.

Koszykarze z Gdyni w tym sezonie rozegrali już kilka emocjonujących końcówek. Tym razem jednak nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, choć do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W tym meczu długo wydawało się, że będzie on przebiegał pod dyktando gdynian. Po pierwszej kwarcie koszykarze Asseco prowadzili z rywalem różnicą 14 punktów. Gospodarze właściwie przez cały czas gonili wynik, aż w końcu, w czwartej odsłonie dopadli rywala. A po szalenie emocjonującej dogrywce uszczęśliwili miejscowych kibiców.

W kolejnym spotkaniu drużyna Asseco zmierzy się w derbach Trójmiasta z Treflem Sopot (4 grudnia, godz. 19).

King Szczecin - Asseco Gdynia 90:87 (11:25, 20:17, 16:12, 32:27, d. 9:6)

King: Tauras Jogela 29, Paweł Kikowski 17, Mateusz Bartosz 14, Łukasz Diduszko 11, Andrei Desiatnikov 7, Sebastian Kowalczyk 6, Jimmy Gavin 3, Martynas Paliukenas 1, Darrell Harris 0.

Asseco: Krzysztof Szubarga 17, Jakub Garbacz 16, Piotr Szczotka 15, Marcel Ponitka 12, Dariusz Wyka 8, Bartosz Jankowski 6, Przemysław Żołnierewicz 5, Mikołaj Witliński 4, Filip Put 4, Mariusz Konoptazki 0.