Asseco Gdynia poległo u siebie z Kingiem Szczecin

KM
Przemyslaw Swiderski
Koszykarze Asseco Gdynia w spotkaniu z Kingiem Szczecin chcieli zrehabilitować się za ostatnią porażkę, gdy przegrali u siebie 68:76 ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Niestety, szczecinianie również wywieźli z Gdyni zwycięstwo, pokonując gospodarzy 84:75.

Spotkanie od początku było wyrównane. W pierwszej kwarcie jedni i drudzy zmieniali się na prowadzeniu, nie potrafiąc zbudować przewagi większej niż 4 punkty. Asseco tę pierwsza odsłonę zakończyło kapitalną serią, od stanu 10:14 doprowadzając do 17:14.

W drugich 10 minutach początkowo wszystko toczyło się po myśli gospodarzy. Żółto-niebiescy na 4 minuty przed końcem prowadzili 30:23. Tym razem to oni jednak pozwolili rywalom na serię punktową i za chwilę zrobiło się 30:31. Po zaciętej końcówce kwarty to gdynianie schodzili na przerwę z prowadzeniem 37:36. Tak nikła przewaga zapowiadała spore emocje w drugiej połowie.

Trzecia kwarta przyniosła w grze Asseco niepokojące przestoje i długie fragmenty bez zdobyczy punktowej. Goście ze Szczecina wykorzystali problemy "Beach Boys, trzecią odsłonę wygrywając 18:14 i wychodząc na prowadzenie przed ostatnią częścią gry. A te ostatnie 10 minut stało pod znakiem ofensywnej gry. Jedni i drudzy seryjnie zdobywali punkty, niestety, znów lepsi byli goście. Ostatnią kwartę wygrali 30:24, a cały mecz 84:75.

W wykonaniu gdynian nie było to wcale złe spotkanie. Ich skuteczność w rzutach za dwa przekraczała 66 procent, a w ogólnej skuteczności z gry byli lepsi od Kinga. Problemem gospodarzy była natomiast ogromna ilość strat. Gdynianie popełnili ich aż 17, co goście ze Szczecina bezlitośnie wykorzystali. Dla Asseco to trzecia kolejna porażka i wydaje się, że po okresie świetnych wyników podopieczni Przemysława Frasunkiewicza łapią zadyszkę.

Asseco Gdynia - King Szczecin 75:84 (17:14, 20:22, 14:18, 24:30)

Asseco: Marcel Ponitka 15, Krzysztof Szubarga 11, Przemysław Żołnierewicz 10, Piotr Szczotka 10, Filip Put 8, Mikołaj Witliński 6, Bartosz Jankowski 6, Filip Matczak 4, Mariusz Konopatzki 3, Roman Szymański 2, Wojciech Czerlonko 0, Karol Kamiński 0.

King: Russell Robinson 22, Taylor Brown 15, Paweł Kikowski 13, Marcin Dutkiewicz 11, Robert Skibniewski 9, Zach Robbins 7, Szymon Łukasiak 4, Michał Nowakowski 3, Jakub Garbacz 0, Craig Sword 0.