Paweł Stankiewicz
Asseco Arka Gdynia przegrała z Zastalem Zielona Góra 73:83 w meczu Energa Basekt Ligi.

Zastal ma w zespole więcej jakości i to było widoczne od początku spotkania. Goście kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i już po pierwszej kwarcie zapewnili sobie dziesięć punktów przewagi. Po pierwszej połowie drużyna z Zielonej Góry prowadziła 45:32. W drugiej części spotkania Asseco Arka odrobiła trzy punkty, bo Zastal już tak nie forsował tempa gry i panował nad wydarzeniami na gdyńskim parkiecie.

Asseco Arka Gdynia - Zastal Zielona Góra 73:83 (15:25, 17:20, 20:19, 21:19)

Asseco Arka: Boykins 20, Musić 10, Wołoszyn 10, Hrycaniuk 8, Wilczek 3 oraz Durham 12, Dylewicz 5, Perzanowski 3, Bogucki 2 Walkowiak 0

Zastal: Nenadić 21, Apić 17, Brembly 13, Frazier 11, Zyskowski 6 oraz Żołnierewicz 9, Meier 4, Mazurczak 2, Sulima