Asseco Arka Gdynia - Twarde Pierniki Toruń 90:101. Goście narzucili zbyt duże tempo w drugiej części spotkania ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki
Mecz Asseco Arka Gdynia - Twarde Pierniki Toruń (10.01.2022)
Mecz Asseco Arka Gdynia - Twarde Pierniki Toruń (10.01.2022) Przemyslaw Swiderski
Energa Basket Liga 2021/2022. Niezwykle ofensywna i intensywna pierwsza kwarta w Gdyni, a później pogoń gospodarzy za rozpędzającymi się gośćmi - tak wyglądał poniedziałkowy, 10 stycznia, mecz Asseco Arki z Twardymi Piernikami Toruń. Faworyci nie zawiedli i wygrali 101:90.

Asseco Arka Gdynia - Twarde Pierniki Toruń 10.01.2022

Drużyna trenera Milosa Mitrovicia zaliczyła dwunastą przegraną w sezonie. Asseco Arka Gdynia nie była faworytem w poniedziałkowym starciu z Twardymi Piernikami Toruń. Pierwsza kwarta była bardzo obiecująca. Gospodarze zakończyli ją z jednym punktem na minusie. Wraz z upływem kolejnych minut przewaga przyjezdnych zaczęła jednak rosnąć.

Osamotniony w akcjach ofensywnych był lider gdynian Jacobi Boykins. Twarde Pierniki pokazały, że każdy z graczy pierwszej piątki wnosi wiele do tego zespołu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, a przeciwko tak dobrze dysponowanemu rywalowi Asseco Arka nie mogła się przeciwstawić. Ponad tysiąc widzów w Arenie Gdynia musiało więc oklaskiwać na koniec toruński zespół prowadzony przez Chorwata Ivicę Skelina.

Asseco Arka Gdynia - Twarde Pierniki Toruń 90:101 (29:30, 18:23, 18:28, 25:20)

Asseco: Wilczek 13 (2x3), Musić 2, Wołoszyn 14 (2), Boykins 18 (4), Hrycaniuk 7 oraz Durham Ii 8, Dylewicz 3 (1), Bogucki, Perzanowski 4, Kowalczyk 10 (2), Walkowiak, Tomaszewski 4

Pierniki: Cel 17 (1), Manigat 22 (3), Diduszko 11, Rogić 15 (1), Amigo 18 oraz Eads Iii 9 (1), Kołodziej 7 (1), Samsonowicz, Janczak 2