Arka Gdynia - Polonia Bytom 2:1

Arka odnosi niezwykle ważne zwycięstwo. W meczu z Polonią gdynianie nie mogli stracić punktów i cel ten osiągnęli. Dzięki wygranej żółto-niebiescy wydostali się ze strefy spadkowej, gdyż wcześniej porażkę na własnym stadionie poniosła Cracovia. Arka o jeden punkt wyprzedza teraz Polonię i o dwa zespół Pasów. Bramki dla gdynian zdobyli: Szmatiuk w 4. minucie i Labukas w 62. minucie.

Arka Gdynia - Polonia Bytom 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Szmatiuk (4), 1:1 Drozdowicz (55), 2:1 Labukas (62)

Arka: Moretto - Wilczyński, Szmatiuk, Rozić, Noll, Labukas (90+3' Żołnierewicz), Siebert, Bożok, Glavina, Siemaszko (67' Czoska), Ivanovski (88' Burkhardt).

Polonia: Juszczyk - Chomiuk, Hanek, Żytko, Telichowski, Radzewicz, Matusiak (46' Drozdowicz), Kobylik (46' Bażik), Barcik, Tymiński, Vascak (82' Król).

Żółte kartki:
Noll, Rozić, Moretto, Czoska (Arka Gdynia) oraz Chomiuk, Telichowski (Polonia Bytom).

Widzów: 6100.

Po meczu powiedzieli:

Robert Góralczyk (trener Polonii Bytom): Przegraliśmy najważniejszy mecz w sezonie. Do tej pory wyniki wcześniejszych spotkań w ekstraklasie były korzystne dla nas. Niestety nie pomogliśmy sobie w Gdyni. Stawka meczu chyba za bardzo sparaliżowała moich piłkarzy w pierwszej połowie. Po stracie bramki gra nam się nie kleiła, tak też było w poprzednich meczach. W drugiej połowie przeprowadziłem dwie zmiany i wpłynęło to korzystnie na oblicze Polonii. Mieliśmy przewagę, a potem zdobyliśmy bramkę wyrównującą. Wydawało się, iż pójdziemy za ciosem. Tak się jednak nie stało. Gospodarze mieli kolejny stały fragmenty gry i zamienili go na bramkę. Powoli zaczyn brakować nam argumentów. Do końca rozegramy jeszcze dwa mecze. Nic nie jest stracone.

Frantisek Straka (trener Arki Gdynia): To było dla nas bardzo ważne spotkanie, które udało nam się wygrać. Nadzieja wciąż żyje. Cieszymy się z kompletu punktów, ale przed nami kolejne kroki czekające Arkę w walce o utrzymanie. W środę gramy z Legią i musimy postawić następny krok.

90+4 min. - Koniec meczu. W arcyważnym spotkaniu Arka pokonuje Polonię 2:1.

90+3 min. - Trzecia zmiana w Arce. Schodzi Labukas, a wchodzi Żołnierewicz.

90 min. - Sędzia dolicza trzy minuty.

88 min. - Druga zmiana w Arce. Filip Burkhardt za Mirko Ivanovskiego.

86 min. - Kibice Arki ostatnie pięć minut postanowili wspierać piłkarzy dopingiem. Na trybunach niosą się głośne śpiewy.

85 min. - Rozić czysto kasuje atak bytomian, ale innego zdania był sędzia Hubert Siejewicz.

82 min. - Trzecia zmiana w Polonii. Król za Vascaka.

82 min. - Nieudane zagranie Glaviny z rzutu wolnego.

79 min. - Sam z futbolówką zabrał się Ivanovski, który popędził kilkadziesiąt metrów, po czym celnie uderzył na bramkę. Uderzenie Macedończyka broni Juszczyk.

78 min. - Potężna bomba zza pola karnego Łukasza Tymińskiego. Efektowna robinsonada Moretto.

77 min. - W polu karnym Polonii pada Labukas. Faulu jednak nie było.

74 min. - Skrzydłem popędził Ivanovski, ale wzięty w kleszcze nie miał szans dojść do piłki.

70 min. - Po rzucie rożnym z sześciu metrów głową uderzał Szmatiuk, ale piłkę z linii bramkowej wybił Adrian Chomiuk.

68 min. - Zmiana w Arce. Schodzi Siemaszko, a wchodzi Paweł Czoska.

67 min. - Na trybunach w Gdyni wciąż bez dopingu. Kibice są więc konsekwentni w swoich postanowieniach.

62 min. 2:1 dla Arki! Strzelcem bramki Labukas. Litwin z bliska głową pokonuje Juszczyka. Wcześniej z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Glavina i do odbitej piłki dopadł Labukas.

57 min. - W drugiej połowie Polonia sprawia bardzo dobre wrażenie. Bramka dla nich wisiała w powietrzu.

55 min. - Bramka wyrównująca. Drozdowicz po zagraniu Chomiuka znalazł się sam na sam z Moretto. Przyjął piłkę, zostawił obrońcę za plecami i strzałem pod nogami Moretto doprowadził do wyrównania.

53 min. - Koronkowa akcja bytomian. Piłka jak po sznurku wędrowała w polu karnym Arki przy bierności gdyńskich obrońców. W końcu trafiła do Vascaka, który przegrał pojedynek sam na sam z Moretto.

53 min. - Polonia miał rzut wolny niemal z linii pola karnego. Strzał Barcika zablokowany. Wolny został przyznany po tym jak Moretto wybiegł z piłką z pola karnego.

51 min. - Kąśliwy strzał Bożoka. Piłka w rękach bramkarza gości.

50 min. - Na trybunach zasiadło dziś 6100 widzów.

47 min. - Błąd Rozicia mógł wykorzystać wprowadzony na boisko Drozdowicz, ale strzelił wprost w Moretto.

46 min. - Początek drugiej połowy. Dwie zmiany w Polonii. Boisko opuścili Kobylik i Matusiak, w ich miejsce Bażik i Drozdowicz.

45 min. - Koniec pierwszej połowy. Arka prowadzi z Polonią Bytom 1:0.

44 min. - Efektowna parada Moretto po uderzeniu Kobylika.

43 min. - Żółtą kartką ukarany Ante Rozić.

39 min. - Barcik posyła piłkę w pole karne, ale na spalonym znalazł się jeden z jego partnerów z drużyny.

36 min. - Kolejna próba Glaviny. Minimalnie obok słupka.

33 min. - Glavina uderzył po ziemi. Lekko i piłka w rękach Juszczyka.

30 min. - Strzał Labukasa zablokowany i zamiast groźnego uderzenia piłka w rękach golkipera z Bytomia.

29 min. - Na trybunach znów niesie się: "Piłka nożna dla kibiców!".

27 min. - Po dośrodkowaniu Glaviny nożycami próbował uderzać Labukas. Strzał niecelny.

25 min. - Dobra akcja Arki, Siemaszko wpadł na zawodnika gości, ale gwizdek sędziego milczy.

21 min. - Strzał Tymińskiego trafił w nogi jednego z defensorów Arki.

16 min. - Pierwszy celny strzał Polonii. Radzewicz wprost w Moretto.

14 min. - Na strzał zza pola karnego zdecydował się Tadas Labukas. Skuteczna interwencja golkipera Polonii. Pierwszy kwadrans gry toczy się pod wyraźne dyktando gdynian, którzy co rusz atakują i przenoszą ciężar gry na połowie zespołu z Bytomia.

12 min. - Mogło być już 2:0 dla Arki. Kąśliwe dośrodkowanie Glaviny, do piłki dopadł Noll wespół z Roziciem, a futbolówka po nodze jednego z obrońców gości wychodzi na rzut rożny.

9 min. - Szybka akcja Arki. Labukas w pełnym biegu posłał piłkę w pole karne, ale do jego podania nie doszedł żaden z kolegów.

8 min. - Na trybunach bez dopingu. Kibice co chwila wznoszą jednak okrzyki: "Piłka nożna dla kibiców!".

7 min - Znów zakotłowało się w polu karnym gości. Siemaszko uderzył jednak zbyt słabo.

6 min. - Prawą stroną ładnie przedzierał się Mirko Ivanovski. Macedończyk ściął do środka i strzelił obok bramki.

4 min. - 1:0 dla Arki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bożoka piłkę głową do siatki skierował Maciej Szmatiuk.

2 min. - W polu karnym Polonii do piłki doszedł Rafał Siemaszko. Jego strzał został zablokowany.

1 min. - Gwizdek Huberta Siejewicza zabrzmiał po raz pierwszy w tym meczu. Fani Arki ubrani "na czarno". To efekt ogólnopolskiego protestu kibiców. Gdyńscy fani są także zdegustowani obecną sytuacją zespołu i władzami klubu.

Tymczasem z Krakowa nadeszły dobre wieści. Cracovia przegrała na własnym stadionie z Widzewem Łódź 1:2 i walka o utrzymanie w przypadku Arki wcale nie jest jeszcze przegrana.

Arka zagra dziś w składzie: Moretto - Wilczyński, Szmatiuk, Rozić, Noll - Ivanovski, Bożok, Siebert, Glavina - Siemaszko - Labukas.

Wyjściowa "11" Polonii: Juszczyk - Chomiuk, Żytko, Hanek, Telichowski - Kobylik, Matusiak - Barcik, Tymiński, Radzewicz - Vascak.