Arka wiosną jeszcze bez zwycięstwa

Piotr WiśniewskiZaktualizowano
O ile w pierwszej połowie Arka jeszcze starała się grać do przodu o tyle o drugiej połowie gdynianie powinni jak najszybciej zapomnieć. Arka zremisowała z Zagłębiem 1:1 i wciąż pozostaje bez zwycięstwa tej wiosny. Bramkę dla żołto-niebieskich zdobył Glavina, a wyrównał w 35. minucie Traore. Przed przerwą miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Nastąpiła awaria oświetlenia. Sędzia ponownie wznowił grę po kilku minutach.

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Glavina (21), 1:1 Traore (35).

Arka: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Rozić, Bednarek, Ross (90+1' Giovanni), Zawistowski, Bożok, Glavina, Skela (62' Czoska), Ivanovski (65' Wilczyński).

Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Stasiak, Horvath, Costa, Pawłowski, Dąbrowski, Hanzel, Abwo, Plizga, Traore.

Żółte kartki: Zawistowski, Glavina, Bednarek (Arka) oraz Costa, Traore, Rymaniak (KGHM Zagłębie).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 7140.

Powiedzieli po meczu:

Jan Urban (trener Polonii Bytom): Na początku Arka stworzyła sobie świetną okazję do zdobycia bramki, ale instynktowną interwencją wykazał się Isailović. Błędy w kryciu zadecydowało z kolei o tym, że przegrywaliśmy 0:1. Odpowiedzieliśmy bramką wyrównującą po stałym fragmencie gry. W pierwszej połowie inicjatywa była po stronie gospodarzy, ale w drugiej to my przejęliśmy kontrolę. Zaczęliśmy grać to, czego oczekuję od zespołu. Było widać, że dążymy do zwycięstwa. Z remisu jesteśmy jednak zadowoleni mimo, iż mieliśmy okazje ku temu, aby w Gdyni wygrać.

Dariusz Pasieka (trener Arki Gdynia): Zdawaliśmy sobie sprawę jak ważne będzie dla nas zwycięstwo w meczu z Zagłębiem. Uważam, że w pierwszej połowie rozegraliśmy dobre spotkanie. Wyszliśmy na prowadzenie, nie poprzestawaliśmy na groźnych atakach. Od momentu kiedy z boiska zszedł Ervin Skela skończyliśmy grać w piłkę. Zagłębie zyskało wówczas przewagę. Nie rozwinęliśmy wysokiego pressingu i dlatego ta gra nam się nie układała. Naszym założeniem były trzy punkt. Jeden punkt nas nie satysfakcjonuje. Ale z przebiegu spotkania uważam, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.

90+3 min. - Koniec meczu.

89 min. - Piłka meczowa dla Zagłębia. Pawłowski zauważył wysuniętego z bramki Moretto i omal nie zdobył bramki. Techniczny lob trafił w poprzeczkę.

87 min. - Gdynianie schowani za podwójną gardą. A to goście w końcówce groźnie atakują.

82 min. - Arka zagrożenie stwarza jedynie po stałych fragmentach gry. A i tak to nie często ma miejsce. Gra Arka w drugiej połowie zupełnie bez pomysłu.

77 min. - Kibice Zagłębia bawią się na całego. Nie przeraża ich nawet niska temperatura. Sektor gości dopinguje bez koszulek!

76 min. - Czoska ładnie rozprowadził akcję Arki, ale wykończenie Wilczyńskiego pozostawia sporo do życzenia.

75 min. - Glavina uderza zbyt słabo by móc zaskoczyć bramkarza gości.

71 min. - Okres nieciekawej gry z obu stron. Arka w drugiej połowie nie potrafi sobie stworzyć klarownej okazji. A bez sytuacji trudno o bramki i zwycięstwo tak potrzebne gdynianom.

65 min. - Więcej z gry w drugiej połowie mają goście.

62 min - z boiska schodzi Skela. W jego miejsce wchodzi Czoska.

61 min. - Szczęście po stronie Arki. Z rzutu wolnego zagrywał Plizga, ale w polu karnym w dobrej okazji z piłką minął się Traore.

57 min. - Żółta kartka dla Zawistowskiego.

56 min. - Zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Pada jeden z zawodników Arki. Gwizdek sędziego jednak milczy.

54 min. - Pawłowski w sam środek bramki. Pewny chwyt Moretto.

50 min. - Jak na razie gra toczy się w środkowej strefie boiska.

46 min. - Początek drugiej połowy.

45+6 min. - Koniec pierwszej połowy spotkania.
45 min. - Ross fatalnie zachowuje się w polu karnym gości. Zamiast strzelać zdecydował się na zwód. Rzut rożny dla Arki nie przynosi jednak żadnych korzyści gospodarzom.

45 min. - Soczyste uderzenie Skeli wyłapuje bramkarz Zagłębia.

43 min. - Egipskie ciemności nad stadionem w Gdyni. Przypomina się sytuacja z Lubina z rundy jesiennej, kiedy to również na stadionie nastąpiła awaria oświetlenia. Sędzia dolicza sześć minut do pierwszej połowy spotkania.

38 min. - Żółtą kartkę ukarany gracz Zagłębia - Costa Nhamoinescu.

35 min. - Wyrównująca bramka dla Zagłębia. Plizga wrzucał z wolnego, a niepilnowany Traore głową pokonuje Moretto.

30 min. - Wspólne śpiewy kibiców obu zespołów. Arkowcy dopingują Zagłębie, goście nie pozostają dłużni i pozdrawiają kibiców Arki.

29 min. - Próba strzału zza pola karnego Ivanovskiego. Strzał niecelny.

25 min. - Gdynianie także nie poprzestają na atakach. Dobrą akcję gospodarzy zmarnował Skela, który źle przyjmował piłkę.

24 min. - Zagłębie po utracie bramki odważniej ruszyło do przodu, czego efektem był rzut rożny dla gości.

22 min. - Natychmiastowa odpowiedź gości. Uderzał Traore, ale na posterunku Moretto.

21 min. - 1:0 dla Arki! Ostre dośrodkowanie Zawistowskiego na bramkę zamienił Glavina, który lekko musnął futbolówkę nim wpadła do siatki.

14 min. - Stuprocentowa okazja Arki. Jednak niewykorzystana. Po podaniu Ivanovskiego z bliskiej odległości w bramkarza Zagłębia trafił Glavina.

13 min. - Ładne uderzenie z dystansu w wykonaniu Skeli. Piłka jednak w bezpiecznej odległości minęła słupek bramki gości.

10 min. - Gdynianie od początku meczu ruszyli do przodu. Innej gry żółto-niebieskich trudno było się spodziewać, gdyż ewentualne zwycięstwo pozwoli Arce złapać drugi oddech.

9 min. - Z rzutu wolnego uderzał Zawistowski. Minimalnie obok słupka.

8 min. - Bliski powodzenia był Glavina. Pomocnik Arki próbował zaskoczyć golkipera rywali uderzeniem głową.

5 min. - Dariusz Pasieka zdecydował się na ustawienie 4-4-1-1. Rolę najbardziej wysuniętego pomocnika pełni Skela, który ma zadanie pomagać w ataku Mirko Ivanovskiemu.

Na trybunach zasiadło ponad 8 tysięcy fanów. Na stadionie są również fani zaprzyjaźnionego z kibicami Arki Zagłębia.

1 min. - Początek spotkania. Zza pola karnego uderzał Ross.

"Twoja krew - moje życie" - pod takim hasłem przebiegać będzie weekendowa kolejka. Akcja ma na celu podniesienie świadomości ludzkiej na temat krwi. Podziel się, bo krwi nie da się wyprodukować.