Arka w końcu zwycięska. Arka Gdynia - Dolcan Ząbki 3:1 [ZDJĘCIA]

Piotr Wiśniewski
Drugie zwycięstwo w I lidze odnieśli piłkarze gdyńskiej Arki. Żółto-niebiescy powtórzyli wynik z meczu z Olimpią Elbląg, kiedy to zaaplikowali rywalom trzy bramki, tracąc przy tym jedną. Do przerwy gdynianie prowadzili 2:0, a kolejne trafienie dołożyli pod koniec spotkania. W międzyczasie kontaktowego gola dla gości zaliczył Ciesielski.

Arka Gdynia - Dolcan Ząbki 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 - Benat (17), 2:0 - Wełna (23-sam.), 2:1 - Ciesielski (75), 3:1 - Kuklis (86).

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Łągiewka, Mazurkiewicz, Radzewicz, Kowalski (87' Arifović), Kasperkiewicz, Benat, Niedziela (77' Kuklis), Ivanovski, Słowiński (71' Flis).

Dolcan: Humerski - Wełna, Korkuć, Ciesielski, Grzelak, Bazler, Osoliński (73' Pulkowski), Sierpina (59' Charzewski), Kosiorowski (59' Zapaśnik), Piesio, Świerblewski.

Żółte kartki: Ivanovski, Arifović (Arka) oraz Wełna, Kosiorowski, Korkuć (Dolcan).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Widzów: 4150.

90+2 min. - Radzewicz omal nie wrzucił piłki za kołnierz Humerskiemu.

90 min. - Arka już tego meczu nie przegra. Mecz potrwa jeszcze 180 sekund.

87 min. - Schodzi Kowalski, który zaliczył dwie asysty. W jego miejsce Arifović.

86 min. - Świetne rozegranie rzutu rożnego. Kowalski po ziemi do Piotra Kuklisa, a ten z pierwszej piłki po raz trzeci pokonał Humerskiego.

85 min. - Dośrodkowanie Kowalskiego. Rzut rożny.

83 min. - Benat do Kowalskiego, ten płasko w pole karne, a o centymetry z piłką mija się Ivanovski.

83 min. - Kolejna akcja gości. Charzewski chciał zmieścić piłkę przy słupku, ale dobrze interweniował Juszczyk.

82 min. - Po strzale niepilnowanego Flisa kibice już podnosili ręce, ale piłka minimalnie obok słupka.

80 min. - Arkowcy niepotrzebnie za bardzo się cofnęli. Goście złapali wiatr w żagle.

78 min. - Zmiana w Arce. Piotr Kuklis za Niedzielę.

75 min. - Kontaktowa bramka dla gości. Z bliska piłkę w siatce umieścił Ciesielski, któremu głową dogrywał...Łągiewka.

74 min. - Kowalski na głowę Flisa. Napastnik Arki uderza niecelnie.

73 min. - Trzecia zmiana w Dolcanie. Pulkowski za Osolińskiego.

72 min. - Kowalski z wolnego. Do kogo?

71 min. - Zmiana w Arce. Bartosz Flis za Fabiana Słowińskiego.

70 min. - Rzut rożny dla gości. Zamieszanie w polu karnym, ale na szczęście piłkę wybijają arkowcy.

68 min. - Niepilnowany Kowalski zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Próba bardzo niecelna.

67 min. - Na trybunach dziś 4150 kibiców.

66 min. - To mogła być dobra akcja Arki, ale fatalnie zagrał Mirko Ivanovski.

63 min. - Ładne odegranie piłki do Kowalski. Ten zdecydował się na strzał. Obok bramki.

62 min. - Aktywny Kowalski wywalczył rzut rożny.

60 min - Rożny dla gości. Na posterunku obrona Arki.

58 min. - Podwójna zmiana w Dolcanie. Piotr Charzewski za Sierpinę oraz Zapaśnik za Kosiorowskiego.

57 min. - Bardzo dobrze grający Słowiński zagrywa do Niedzieli, ten decyduje się na strzał, golkiper gości wybija futbolówkę na róg.

56 min. - Od bramki grę wznawia Humerski.

54 min. - W środek bramki strzelał Piotr Kosiorowski.

52 min. - Z narożnika pola karnego uderzał Piotr Bazler. Na raty interweniuje Juszczyk.

51 min. - Przy rzucie rożnym arkowcy za bardzo przekombinowali i w efekcie stracili piłkę.

50 min. - Żółtą kartką ukarany Marcin Korkuć.

49 min. - Na trybunach "Hej Arka gol!".

47 min. - Na trybunach minuta ciszy ku pamięci jednego z fanów.

46 min. - Początek drugiej połowy.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Arka prowadzi 2:0.

45+1 min. - Po dośrodkowaniu Niedzieli ładnie do strzału złożył się Benat, ale uderzył niecelnie.

45 min. - Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

45 min. - Kowalski z wolnego wprost na głowę defensorów Dolcanu.

43 min. - Z akcją wychodzą goście, ale sytuację wyjaśnia Mazurkiewicz.

40 min. - Kibice Arki: "Kto nie skacze ten z zarządem!".

38 min. - Kolejna udana szarża Kowalskiego. Po jego akcji gdynianie mają rzut rożny.

37 min. - Akcja drużyny przyjezdnych. Gwizdek sędziego. Spalony.

35 min. - Gdynianie konstruowali kolejną akcję. Przy próbie interwencji ręką zagrał obrońca Dolcanu.

33 min. - Ależ uderzenie Słowińskiego. Młodzieżowiec gdynian strzelił z 30 metrów w poprzeczkę!

32 min. - Akcja Arki przerwana, bo ręką zagrywał Radzewicz.

30 min. - Zapachniało bramką dla gości. Piesio uderzał płasko po ziemi, ale nieczysto trafił, piłki nie sięgnął w polu karnym Świerblewski.

29 min. - Sam na sam z bramkarzem Arki wychodził Świerblewski, ale w ostatniej chwili piłkę wygarnął mu Mazurkiewicz.

28 min. - Mała korekta. Druga bramka dla gdynian padła po samobójczym trafieniu Tomasza Wełny.

26 min. - Z dystansu z wolnego uderza Mazurkiewicz. Prosto w mur.

23 min. - Piłka po raz drugi w sieci Dolcanu. Z wolnego dośrodkował Kowalski, a głową Humerskiego pokonał Mirko Ivanovski.

22 min. - Ładna akcja Arki. Kowalski do Krajanowskiego, ale za mocno. Po chwili dobijał Radzewicz i piłka w siatce! Sędzia nie uznaje bramki i odgwizduje pozycję spaloną Niedzieli.

19 min. - Kąśliwie z rogu wrzucał Kowalski. Interwencja bramkarza Dolcanu zapobiegła zagrożeniu.

17 min. - Ładna akcja Arki prawą stroną. Dwa razy między sobą piłę wymienili Benat z Kowalskim, a asystą popisał się Słowiński, który świetnie wyłożył piłkę Benatowi. 1:0 dla Arki!

16 min. - Po podaniu Niedzieli uderzał Ivanovski, ale bardzo niecelnie.

14 min. - Po chwili rzut rożny dla gości. Do piłki źle wyszedł Juszczyk i omal nie skończyło się to bramką dla gości.

13 min. - Gdyby nie interwencja Juszczyka to Arka mogła przegrywać 0:1. W czystej sytuacji znalazł się Świerblewski, uderzył pod poprzeczkę, ale skuteczna parada bramkarza gdynian.

13 min. - Nad stadionem czarne chmury, czy to zły omen dla Arki?

11 min. - Zza pola karnego ładnie uderzył Piesio. Broni Juszczyk, który wybija piłkę na róg.

10 min. - Z boiska jak na razie wieje nudą. Ale i tak piłkarze mogą liczyć na głośne wsparcie swoich fanów.

8 min. - Ciesielski z rożnego. Piłkę piąstkuje Marcin Juszczyk.

6 min. - ivanovski zamieszał w pole karne. Goście wybijają piłkę na aut.

5 min.- Ładne zagranie Piesio w pole karne, sytuację wyjaśniają defensorzy żółto-niebieskich.

3 min. - Ostre dośrodkowanie Kowalskiego z wolnego i rzut rożny dla gospodarzy, który jednak nie przynosi efektu.

2 min. - Pierwszy strzał w tym meczu. Niecelnie uderzał Benat.

1 min. - Początek meczu w Gdyni.

Słabe wyniki w Arce, zawirowania wokół klubu, konflikty i środowa pora meczu musiały odbić się na frekwencji. Na trybunach maksymalnie 2 tys. kibiców.

Dziś na trybunach zapowiada się bardzo słaba frekwencja. W tej chwili na trybunach nieco ponad 1000 osób!

W składzie Arki dwie zmiany w porównaniu do poprzedniego meczu. Od początku zagra Jakub Kowalski oraz Piotr Kasperkiewicz. Nie ma za to Mateusza Sieberta i przesuniętego do rezerw Michała Płotki.

Gdynianie od początku zagrają w następującym ustawieniu: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Kowalski, Benat, Kasperkiewicz, Niedziela - Ivanovski, Słowiński.