Arka utonęła w Świnoujściu. Flota Świnoujście - Arka Gdynia 1:0

Przemek Świderski
Kibice Arki zamiast spoglądać w górę tabeli coraz bardziej muszą drżeć o ligowy byt swojej drużyny. Żółto-niebiescy w tym sezonie rozczarowują i grają słabo. Tydzień temu gdynianie przegrali u siebie z Ruchem. Po tej porażce doszło do spotkania wewnątrz zespołu, co miało przynieść efekt w postaci wygranej w Świnoujściu. Niestety podopieczni Petra Nemca ponieśli drugą z rzędu wpadkę, ulegając Flocie 0:1. Jedyną bramkę meczu zdobył Bodziony w 62. minucie.

Flota Świnoujście - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 - Bodziony (62)

Flota: Wesołowski - Kalinowski, Kieruzel, Udarević, Jasiński, Ostalczyk (74' Chi Fon), Chyła, Niewiada, Tomasik, Broź (46' Bodziony), Nnamani (90' Misan).

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz, Niedziela (78' Wilczyński), Płotka, Siebert, Benat, Słowiński (70' Flis), Ivanovski (70' Arifović).

Żółte kartki: Kalinowski, Bodziony, Tomasik (Flota) oraz Płotka, Łągiewka, Słowiński, Siebert (Arka).

Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław).

Widzów: 2000.

90+3 min. - Koniec meczu. Flota - Arka 1:0.

90 min. - Misan za Nnamaniego.

90 min. - Sytuacja Arki robi się coraz bardziej dramatyczna...

88 min. - Nnamani wdał się w drybling i stracił piłkę.

86 min. - Żółta kartka również dla Tomasika.

83 min. - Nieprzepisowe zagranie strzelca bramki. Bodziony ukarany został żółtą kartką.

80 min. - Chi Fon nieomal strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Bardzo dobra interwencja Juszczyka.

78 min. - Trzecia zmiana w szeregach gości. Wilczyński zastępuje Niedzielę.

76 min. - Z wolnego uderza Flis. Bardzo dobra interwencja Wesołowskiego, który ratuje zespół przed utratą bramki.

74 min. - Kieruzel fauluje Krajanowskiego niemal na linii pola karnego. Zmiana w zespole Floty. Chi Fon za Ostalczyka.

71 min. - Nnamani ośmiesza defensywę Arki. Mija gdyńskich obrońców jak tyczki! Minął Mazurkiewicza, poradził sobie również z Łągiewką, dopiero "przystopował" na Krajanowskim.

70 min. - Trener Nemec zdecydował się na podwójną zmianę. Flis za Słowińskiego oraz Arifović za Ivanovskiego.

66 min. - Bodziony do Ostalczyka, który potężnie uderza i tylko efektownej interwencji Juszczyka Arka zawdzięcza, iż nie przegrywa już 0:2.

65 min. - Nnamani faulowany i rzut wolny dla gospodarzy.

64 min. - Coś niewiarygodnego. Słupek ratuje Arkę przed utratą drugiej bramki! Gdynianie wyraźnie rozbici...

62 min. - No i Bodziony niestety cel swój osiągnął. Filmowa akcja Floty. Zawodnik gospodarzy otrzymał piłkę od Tomasika i pokonał Juszczyka. 1:0.

61 min. - Bodzionemu, który gra od początku drugiej połowy bardzo zależy na tym, aby strzelić Arce bramkę. W wypowiedzi przed meczem podkreślał jak prestiżowo gospodarze traktują ten pojedynek ze względu na osobę Petra Nemca. Tym razem zawodnik gospodarzy uderzył lekko, a piłkę przejął na klatkę piersiową Sławomir Mazurkiewicz.

57 min. - Dobra okazja gospodarzy. Tomasik długo prowadził piłkę, aż w końcu zagrał ją do Ostalczyka, a ten potężnie huknął po ziemi obok bramki! Gdyby piłka leciała w światło bramki Juszczyk nie miał by nic do powiedzenia.

56 min. - W akcji Bodziony, któy minął Mazurkiewicza. Sytuację wyjaśnia Krzysztof Łągiewka.

54 min. - Na pozycji spalonej Nnamani.

52 min. - Żółta kartka dla Mateusza Sieberta.

50 min - Ależ okazja Ivanovskiego. Macedończyk nie trafił mają przed sobą niemal pustą bramkę! Lepszej okazji chyba mieć nie będzie...

49 min. - Nnamani do Ostalczyka, a ten uderzył wprost w Juszczyka.

48 min. - Nicelnie główką uderzał Mateusz Siebert.

47 min. - W przerwie w zespole gospodarzy zaszła jedna zmiana. Bodziony zastąpił Brozia.

46 min. - Początek drugiej połowy meczu. Mecz w Świnoujściu ogląda dwa tysiące kibiców. Jest również liczna grupa kibiców Arki.

45+3 min.- Koniec pierwszej połowy. Flota - Arka 0:0.

45+1 min. - Juszczyk odważnym wyjściem z bramki uprzedza Nnamaniego.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 180 sekund.

44 min. - Rajd Słowińskiego powstrzymał dopiero Kieruzel.

43 min. - Płotka nie namyślał się długo i uderzył zza pola karnego. Z trudem broni Wesołowski!

41 min. - "Kartkowe" upomnienie dla Fabiana Słowińskiego.

39 min. - Po strzale Tomasika piłka toczyła się do bramki. Na szczęście dla gdynian futbolówka minęła bramkę.

38 min. - Żółta kartka dla Jasińskiego.

36 min. - Groźnie pod bramką Arki. Akcję sfinalizował Tomasik, który uderzył obok bramki.

34 min. - Akcja Ivanovskiego przynosi rzut rożny gościom. Dośrodkowanie z kornera pewnie broni Wesołowski.

32 min. - Ponownie zakotłowało się pod bramką gości. Znów w roli głównej Broź. Arkę ratuje Juszczyk, który popisuje się skuteczną interwencją.

29 min. - Broź szybko doszedł do siebie. Przed chwilą przeprowadził rajd skrzydłem. Piłka trafia pod nogi jednego z arkowców.

27 min. - Na boisku leży Broź, który potrzebuje pomocy masażysty.

26 min. Tomasik wszedł nakładką w Mazurkiewicza. Sędzia nie pokazał się jednak żółtej kartki piłkarzowi Floty.

24 min - Gra się zaostrzyła. Sędzia wyciąga żółty kartonik i pokazuje go piłkarzowi Floty - Tomaszowi Ostalczykowi.

23 min. - Kolejne "żółtko" dla arkowca. Ukarany Krzysztof Łągiewka.

22 min. - Żółta kartka dla Michała Płotki.

21 min. - Ivanovski zmusił do interwencji Wesołowskiego.

20 min. - Próbował uderzać Tomasik. Zamiary zawodnika Floty powstrzymał Sławomir Mazurkiewicz.

18 min. - Dwójkowa akcja Niedziela - Radzewicza zakończona niecelnym strzałem tego drugiego.

15 min. - Ruchliwy na prawej stronie Ostalczyk sprawia wiele problemów Marcinowi Radzewiczowi.

14 min. - Od początku meczu bardzo aktywny jest Nnamani. Tym razem jego akcję stopuje Damian Krajanowski.

13 min. - Nad poprzeczką uderzył Bartłomiej Niedziela.

12 min. - Krzysztof Łągiewka wymagała interwencji lekarskiej. Zawodnik powrócił na boisko.

10 min. - Radzewicz przerywa rajd Nnamiego.

7 min. - Prawą stroną pognał Ostalczyk, jego akcję w porę przerwał Czech Petr Benat.

6 min. - Udana interwencja Udarevicia, który przecina dośrodkowanie Marcina Radzewicza.

5 min. - Ponownie Nnanami. Uderza celnie, broni Juszczyk.

5 min. - Po faulu Jasińskiego arkowcy mieli rzut wolny. Stały fragmenty gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką gospodarzy.

4 min. - W odpowiedzi Flota. Uderzał Nnamani. Ten strzał nie mógł zaskoczyć Juszczyka, który powrócił do bramki Arki po dwóch meczach spędzonych na ławce rezerwowych.

2 min. - W dobrej okazji znalazł się dzisiejszy debiutant Fabian Słowiński. Napastnik Arki uderzył jednak nieczysto i obok słupka.

1 min. - Początek meczu. Rozpoczęła Arka.

Trener Nemec w porównaniu do poprzedniego meczu dokonał w wyjściowej "11" kilku istotnych zmian. Od początku żółto-niebiescy zagrają w ustawieniu: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Ivanovski, Płotka, Siebert, Benat, Niedziela - Słowiński.

Flota: Wesołowski - Kalinowski, Kieruzel, Udarević, Jasiński - Ostalczyk, Niewiada, Chyła, Broź, Tomasik - Nnamani.