Arka u siebie znów bez zwycięstwa. Arka Gdynia - Bogdanka Łęczna 2:2

Arka dwa razy w tym meczu obejmowała prowadzenie. Mimo to gdynianom nie udało się sięgnąć po trzy punkty. Żółto-niebiescy zremisowali z Bogdanką Łęczna 2:2. Trzy z czterech bramek w meczu padło po stałych fragmentach gry. To był słaby pojedynek w wykonaniu podopiecznych Petra Nemca.

Arka Gdynia - Bogdanka Łęczna 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 - Arifović (2), 1:1 - Wallace (66), 2:1 - Mazurkiewicz (69), 2:2 - Nildo (72)

Arka: Juszczyk - Radzewicz, Jarun, Mazurkiewicz, Krajanowski - Kasperkiewicz, Kuklis - Kowalski (78' Jarzębowski), Benat, Słowiński (58' Flis) - Arifović (83' Surdykowski).

Bogdanka: Prusak - Sołdecki, Wallace, Pielorz - Nikitović, Zuber (90' Kusiak), Bartoszewicz, Łuczak (68' Jhonatan), Renusz - Pesir, Nildo.

Żółte kartki: Nikitović, Bartoszewicz, Renusz, Pesir (Bogdanka).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 4400.

90+3 min. Koniec meczu. Arka - Bogdanka 2:2.

90 min. - Sędzia doliczył trzy minuty.

90 min. - Radzewicz uderzył minimalnie obok słupka. Ale arkowcy mają rzut rożny.

88 min. - Żółta kartka dla Pesira.

85 min. - Po rzucie rożnym z bliska nie trafił Benat, dobijał Mazurkiewicz, ale uderzył nad bramką!

84 min. - Jeden z obrońców Arki walczył o piłę w polu karnym z Nildo. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

83 min. - Kolejna zmiana w Arce. Surdykowski za Arifovicia.

81 min. - Akcja gości. Piłka na szczęście nie doszła do Nildo.

79 min. - Kuklis z wolnego nad poprzeczką.

77 min. - Niezrozumiała decyzja Petra Nemca, który zmienia najlepszego na boisko Kowalskiego. W jego miejsce Tomasz Jarzębowski.

76 min. - Precyzyjne dośrodkowanie Kowalskiego z wolnego. Piłkę poza pole karne wybijają gości, tam futbolówka trafia do Airfovicia, którzy potężnie uderzył, ale do piłki nie zdążył Kuklis.

75 min. - To mogła być trzecia bramka dla żołto-niebieskich. Nieczysto w piłkę trafił jednak Jarun.

72 min. - Goście ponownie doprowadzają do remisu. Prawą stroną przedarł się Sołdecki, posłał piłkę w pole karne, a tam do wyrównania doprowadził Nildo.

72 min. - Na trybunach głośne: "Hej Arka gol!".

69 min. - Arka ponownie wychodzi na prowadzenie. Po rzucie rożnym szczupakiem uderzył Mazurkiewicz i wpakował piłkę do siatki.

66 min. - Zmiana w Arce. Wchodzi Jhonatan, a schodzi Łuczak.

66 min. - Goście doprowadzają do remisu. Po rzucie rożnym strzelał Nildo, piłkę odbił Juszczyk, a z bliska do siatki wpakował ją Wallace.

65 min. - Czysta interwencja Jaruna, która w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Nildo.

63 min. - To powinna być bramka dla Arki. Benat z Arifoviciem wychodzili w sytuacji dwa na jeden z golkiperem gości. Czech zamiast strzelać zagrywał do kolegi, ale piłkę przeciął Prusak.

62 min. - Arkowcy nie porozumieli się wykonując rzut wolny.

60 min. - Dobra piłka Kowalskiego, ale piłka w rękach Prusaka.

58 min. - zmiana w Arce. Bartosz Flis za Słowińskiego.

57 min. - Nildo pognał sam na bramkę Arki i uderzył nad poprzeczką. Błąd popełnił w tej sytuacji sędzia, gdyż napastnik gości był na spalonym.

56 min. - Aktywny Nildo faulowany na połowie Arki.

54 min. - Nildo uderzył na wiwat.

52 min. - Ciekawa akcja gdynian. Dośrodkowanie Kowalskiego, obrońcy gości ekspediują piłkę na róg.

50 min. - Jak na razie gra obu zespołów nie porywa. Arkowcy nie potrafią przeprowadzić składnej akcji.

49 min. - Radzewicz do Słowińskiego, ten zdecydował się na strzał, ale bardzo niecelny.

46 min. - Początek drugiej połowy. Arka bez zmian. W zespole gości jedna zmiana. Schodzi Michał Renusz, a wchodzi Kamil Oziemczuk.

Na trybunach dziś 3965.

45+2 min. - Bardzo niecelne dośrodkowanie Radzewicza. Po chwili gwizdek sędziego kończący pierwszą połowę spotkania.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze dwie minuty.

45 min. - Od bramki rozpocznie Sergiusz Prusak.

43 min. - Arkowcy próbują przedostać się pod pole karne gości, ale skończyło się na samych chęciach.

40 min. - Żółtą kartką ukarany Ensar Arifović.

39 min. - Minimalnie z wolnego chybił Mazurkiewicz. Piłka o centymetry minęła bramkę.

38 min. - Żółta kartka dla Renusza.

36 min. - Gdynianie stwarzają zagrożenie pod bramką Bogdanki. Dośrodkowywał Radzewicz, akcję kończył Kasperkiewicz, który uderzył bardzo niecelnie.

35 min. - Crossowe podanie Arifovicia ląduje w rękach Prusaka.

33 min. - Strzał Łuczaka zablokowany.

31 min. - Kolejny faul zawodnika z Łęcznej. Żółtą kartką ukarany został Bartoszewicz.

29 min. - Akcję gości przerywa Radzewicz, który wybił piłkę na rzut rożny.

26 min. - Ależ szczęście arkowców. Piłka po dośrodkowaniu z rzut rożnego niebezpiecznie szybowała pod bramkę Juszczyka, tam akcji nie zamknął żaden z zawodników drużyny przyjezdnej.

24 min. - Bardzo niecelne dośrodkowanie Bartoszewicza.

23 min. - Fatalnie wykonany wolny przed gospodarzy. W odpowiedzi akcja gości. Sędzia odgwizduje faul niemal z linii pola karnego.

21 min. - Kowalski brutalnie faulowany przez Nikitovicia. Rzut wolny dla żółto-niebieskich z dobrej odległości.

19 min. - Zdaniem sędziego Kowalski faulował obrońcę gości. Od rzutu wolnego spod własnego pola karnego rozpocznie zespół Bogdanki.

17 min. - Arka wróciła z dalekiej podróży. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym, uderzał głową Pesir, ale gdynian ratuje interwencja Jaruna.

17 min. - Wrzutka Łuczaka na głowę Nikitovicia, a ten niecelnie.

15 min. - Świetnie piłkę wyłuskał Krajanowski. Prawy obrońca Arki zainicjował akcję Arki. Cztery szybkie podanie, ale dośrodkowanie Radzewicza bardzo niecelne.

13 min. - Radzewicz zagrywał do Fabiana Słowińskiego, ten wbiegł w pole karne, ale zagrał niedokładnie.

13 min. - Nieudane podanie Arifovicia.

10 min. - W polu karnym gospodarzy szarżował Nildo. Brazylijczyka w ostatniej chwili powstrzymuje jeden z defensorów. W odpowiedzi wrzutka Kowalskiego ląduje wprost w rękach Prusaka.

8 min. - Dobra akcja Arki, ale źle z piłką zabrał się Fabian Słowiński.

7 min. - Radzewicz z wolnego zbyt płasko. Piłka po stronie gości.

7 min. - Ładny zwód Kowalskiego, którego faulował Łukasz Pielorz.

6 min. - Goście w ataku. Sytuację wyjaśniają jednak defensorzy Arki.

3 min. - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Radzewicz, piłkę przedłużył Kuklis, a Arifović z metra trafił głową do siatki. 1:0 dla gdynian!

2 min. - Z wolnego wrzucał Kowalski, a Nikitović omal nie zaskoczył swojego bramkarza! Rzut rożny dla Arki.

1 min. - Początek meczu w Gdyni. Rozpoczęli arkowcy.

Wygląda na to, że żółto-niebiescy zagrają w ustawieniu 1-4-2-3-1. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem jest Arifović.

Jak na razie trybuny gdyńskiego stadionu są bardzo puste. Czyżby zapowiadała się mniejsza frekwencja niż z Dolcanem? Wówczas na trybunach zasiadło nieco ponad 4 tysięcy kibiców.

W ataku Bogdanki zagra dziś bramkostrzelny Nildo, zdobywca ośmiu bramek w tym sezonie.

Trener Nemec jak zwykle dokonał zmian w swoim zespole. W składzie zabrakło m.in. Tomasza Jarzębowskiego.

Skład Arki: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Kuklis, Kasperkiewicz - Kowalski, Benat, Słowiński - Arifović.

Bogdanka: Prusak - Sołdecki, Wallace, Nikitović, Pielorz - Zuber, Bartoszewicz, Łuczak, Renusz, Pesir - Nildo.